Denný a nočný krém. Potrebujeme používať obidva?

Denný a nočný krém. Potrebujeme používať obidva?
Denný a nočný krém. Potrebujeme používať obidva? Thinkstock

Na trhu s kozmetickými produktami je známe delenie termínov denného a nočného krému. Ide len o marketingový ťah, alebo má naozaj zmysel používať každý z nich?

Pokiaľ patríte medzi tie ženy, ktoré vlastnia jeden tzv. „na všetko“ krém a využívate ho na deň aj noc, mali by ste čítať ďalej. Faktom je, že denný a nočný krém majú rozdielne zloženie a zároveň aj pôsobenie.

Denný krém obsahuje zložky, ktoré hydratujú a ochraňujú pokožku pred vonkajšími vplyvmi. Slnečné žiarenie, teplo, ale aj chlad, vietor ovplyvňujú vašu pleť. V dôsledku nízkej vlhkosti vzduchu, napríklad v zime a v lete, pleť vysychá. Takže hydratačný denný krém s UV faktorom chrániacim proti slnečnému žiareniu je cez deň nevyhnutnosťou.

Naopak nočný krém je postavený úplne inak. Jeho zloženie napomáha k regenerácii buniek kože. Tento proces je v noci najrýchlejší, preto je nočný krém viac výživný a využíva priestor na to, že môže prenikať do hĺbky a dlhé hodiny pôsobiť.

Veľmi priaznivo na pokožku pôsobia prírodné oleje v rámci hydratácie. Napríklad olivový olej vyživuje pleť hĺbkovo. Na jeho báze môže byť postavený denný aj nočný krém. Regeneračný a ochranný účinok má napríklad výťažok zo slnečnice a D-panthenol. Aloe vera je zložka, ktorá napomáha hojivosti. Krémy môžu a majú často aj protivráskové pôsobenie, takže pravidelné (ne)používanie krému sa odzrkadlí časom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom