Viete spomaliť? Tu je 6 skutočností, ktoré kvôli rýchlemu životu prehliadate

Stres, zhon, ponáhľať sa, ženy
Viete spomaliť? Tu je 6 skutočností, ktoré kvôli rýchlemu životu prehliadate Thinkstock

Veľa z nás je zvyklo nielen žiť, ale aj myslieť hekticky, že sa nám zdá neprirodzené mať pokojný stav mysle. A pritom je to tak dôležité…

Určite to poznáte. Keď sa nič okolo nás nedeje, tak sa musí niečo diať aspoň v nás. A pritom je práve pokojná myseľ našim prirodzeným stavom. Len my sme ho postupne nahradili starosťami, alternatívnymi dejmi (čo by bolo, keby…), vzdušnými zámkami do budúcnosti, alebo opakovaním si deja z minulosti.

Skúste si v tomto momente dať nohy na zem a uvedomiť si vaše chodidlá. Jednu-dve minúty ich sledujte, bez posudzovania. Ich kontakt s podlahou, ich plochu, jednotlivé časti, jednotlivé prsty. Ak vám to pomôže, presuňte tlak, váhu na pätu, potom na špičky, do bokov. Keď vám ujdú myšlienky, vráťte sa ku chodidlám. Len ich pozorujte.

Ako vám to išlo? Čo ste pri tom cítili? Vedeli ste sa sústrediť? Podarilo sa vám neposudzovať?

Bolo to možno nudné a nezáživné? Alebo naopak, plné pocitov a deja?

Toto cvičenie pochádza z radu cvikov k bdelej pozornosti a ku všeobecnému spomaleniu v živote. Keď je naše vnímanie roztrieštené, uniká nám prítomnosť. Oddeľujeme sa tak od toku energie, necítime jeho plynutie a sme všade a zároveň nikde. Stratení vo svojom svete, neprítomní vo svojom tele, oddelení od okolia a prírody. Keď naše vnímanie upriamime na prítomnosť, cítime sa doma – v našom tele, v našej mysli, v našom okolí. Určite to poznáte, keď sa počas dňa „vrátite“ k sebe zo spleti myšlienok a stresu. Väčšinou je toto vrátenie sa sprevádzané aj hlbokým predýchnutím.

Ak sme prítomní a vnímame seba, okolie a náš vzťah k okoliu, sme schopní lepšie rozpoznať:

  • lekcie, ktoré nám život prináša
  • znamenia
  • možnosti
  • vlastné blokujúce presvedčenia
  • predpoklady
  • vlastné a cudzie klamstvá

a reagovať na ne vedome. Pokiaľ sa nám podarí zároveň zachovať si aj stav pozorovateľa, umožníme si naučiť sa veľa o iných, ale hlavne o sebe.

O autorke:

Dipl. Energetikerin Tina Topi sprevádza ľudí na ceste k mieru a radosti v duši v centre Effata Vita v rakúskom Hainburgu.
Img_2551 1.jpg

Venuje sa meditácii, sebarozvoju, liečeniu energiou, kreatívnej tvorbe, kabalistickej numerológii. Pomáha ľuďom nahliadnuť do svojho vnútra, objaviť, pochopiť a spracovať svoje strachy, presvedčenia, očakávania, ukľudniť myseľ, naučiť sa žiť harmonický život, pochopiť samého seba a zároveň iných, zmeniť svoju realitu, získať vnútorný pokoj a spokojnosť a rozvinúť život v ľahkosti a radosti.

Vedomému rozvíjaniu liečiteľských schopností sa začala venovať v roku 2008 a úspešne absolvovala dvojročnú školu liečenia energiou a ďalšie sebarozvojové a liečiteľské semináre, kurzy a workshopy.

Od roku 2012 vedie pravidelne meditácie, semináre a kurzy, pomocou ktorých mohli už mnohí získať vnútorný kľud, vyrovnanie a vykročiť s novými silami do života.

www.cestaksebe.com

Ako sa vám darí žiť v prítomnosti? Podeľte sa s nami, kedy vám to ide ľahko a kde je to pre vás výzva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom