Existuje jedno cvičenie, ktoré vás zbaví bolesti chrbta, vyskúšajte!

Sedací nerv
Existuje jedno cvičenie, ktoré vás zbaví bolesti chrbta, vyskúšajte! Thinkstock

Zablokovaný sedací nerv vie poriadne potrápiť a spôsobiť nepríjemné bolesti chrbtice. Tu je však cvik, ktorý vám určite pomôže.

Sedací nerv – jeden z najdlhších a najdôležitejších v našom tele. Začína v dolnej časti chrbtice a vedie do bokov, kolien a päty. A niektoré jeho výčnelky siahajú aj do oblasti prstov.

Ak dôjde k zablokovaniu sedacieho nervu, môže to spôsobiť silné bolesti v chrbte, alebo na zadnej strane stehna. Najčastejšie sa tento problém vyskytuje u ľudí vo veku 35 až 50 rokov.

Najhoršie zo všetkého je, keď bolesť v dolnej časti chrbta sprevádza chronická únava a bolesť v nohách. Ak tento problém nevyriešite, čoskoro sa stáva únavným.

Je dôležité, samozrejme, navštíviť lekára, aby sa zabránilo komplikáciám. Ale kým siahnete po tabletkách, skúste jedno jednoduché cvičenie, ktoré pomôže zmierniť bolesť.

Cvičenie

Cvik na uvoľnenie zablokovaného sedacieho nervu

  1. Posaďte sa na podlahu do tureckého sedu. Spojte chodidlá.
  2. Položte si ruky na chodidlá a snažte sa päty pritlačiť čo najbližšie k trupu.
  3. Teraz sa snažte kolená pritlačiť čo najviac k podlahe. Toto cvičenie sa podobá mávaniu krídel motýľa.
  4. Robte toto cvičenie aspoň 30-60 sekúnd. Počas cviku je dôležité zhlboka dýchať. Postupne zvyšujte dobu tréningu.

Toto staré cvičenie jógy je najužitočnejšie pre ženu. Okrem potlačenia bolesti s chrbtom, pomáha pri problémoch s obličkami a posilňuje maternicu.

Ak budete toto cvičenie vykonávať každý deň v dopoludňajších hodinách, už zakrátko sa vám podarí nepríjemné bolesti vo vašom živote zmierniť.

www.fithacker.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom