Viete si vybrať púder? Zvoľte si vhodný typ.

Viete si vybrať púder? Zvoľte si vhodný typ.
Viete si vybrať púder? Zvoľte si vhodný typ. shutterstock.com

Existuje viacero variant púdrov. Niekomu vyhovuje kompaktný. Inému zas práškový. Ako si vybrať ten správny?

Každá žena chce byť krásna a pôsobiť sviežo. Niekedy sa však ráno zobudíme s pupákmi, kruhmi pod očami, iné zas majú problém mastnej pleti, skrátka každý máme svoje. Preto existujú „zlepšováky“ typu mejkap, aby sme drobné nedokonalosti zakryli, a tak eliminovali ženskú vlastnosť extrémnej sebakritiky. Mejkap je skvelým pomocníkom, pokiaľ ide o krytie. Avšak mejkap sám o sebe dokážeme vylepšiť úžasným pomocníkom, akým je púder.

Viete si vybrať púder? Zvoľte si vhodný typ.
Perfektné triky vizážistov: Ako opticky zmenšiť nos? shutterstock.com

Ale aký si zvoliť? Obchody ponúkajú širokú možnosť výberu, je však dôležité poznať, prečo a aký púder si vyberám.

Transparentný púder

Tento púder sa využíva ako fixácia a docielenie matného efektu. Nedáva farbu, nakoľko je priesvitný, môžete ho však použiť aj dvadsať krát za deň a nezmení farbu vášho mejkapu.

Biely púder

Biely púder je zvyčajne dostupný v práškovej forme a využíva sa na rozjasnenie tváre alebo na presvetlenie celkového efektu. Zmatňujúca a fixačná funkcia je vlastná každému púdru.

Farebný púder

Farebným púdrom sa chápe púder v rôznych odtieňoch, ktoré si vyberáme podľa odtieňu pokožky alebo podľa odtieňu mejkapu. Má aj kryciu schopnosť. Pokiaľ púder aplikujeme na tvár bez mejkapu, môžete si zvoliť farebný tón podľa vašej farby pleti. Ak však používate mejkap a chcete si správne zvoliť odtieň púdru, je dôležité pochopiť, že zmiešanie farby púdru a mejkapu, nám úplne zmení výsledný efekt. Ak chcete zachovať odtieň mejkapu, je vhodnejšie vybrať si púder o odtieň svetlejší ako mejkap. Pokiaľ vašim cieľom je stmavenie mejkapu, siahnite po rovnakom alebo tmavšom púdri.

Terracotta

Je to bronzový púder, určený na lokálne pretmavenie plôch. Používa sa ako opálený efekt, lícenka alebo na modelovanie tvárových čŕt.

Sypký vs. kompaktný púder

V tomto prípade ide skôr o to, aký typ púdru vám viac vyhovuje. Nedá sa určiť, ktorý je kvalitnejší, vhodnejší a podobne. Rozhodujúce je skôr zloženie. Momentálne sú už na trhu prírodné profesionálne produkty s vyživujúcou a vysoko trvácnou funkciou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom