Viete si správne vybrať maskaru? Poradíme vám

Maskara, oči, mejkap, beauty
Viete si správne vybrať maskaru? Poradíme vám www.thinkstockphotos.com

Na trhu s kozmetikou existuje veľké množstvo druhov riaseniek, ktoré vám sľubujú nekonečne dlhé a husté riasy. Ako si však skutočne vybrať účinnú voľbu?

Máte krátke riasy? Sú riedke, rovné alebo strapaté? Na akýkoľvek problém existuje typ vyhovujúcej kefky. Len si treba skutočne nechať poradiť odborníkom.

Existuje veľmi jednoduché delenie špirál:

Maskara na objem

Pokiaľ vás trápia jemné a riedke riasy, mali by ste svoj výber zúžiť na typ kefky, ktorá je hrubá a hustá. Tie najhrubšie a najhustejšie štetinky sú zvyčajne dobrým rozlišovacím znakom. Pôsobia rovnako ako veľká kefa na vlasy. Keď po nich prejdete, často rozbujnejú, akoby zelektrizovali. Rovnako je to aj s mihalnicami. Hrubá kefka dôkladne oddelí jednu riasu od druhej a obalí ich jemným filmom, ktorý pôsobí ako zhrubnutá riasa.

Predlžujúca maskara

Vaše riasy sú dostatočne husté, ale radi by ste ich mali aspoň opticky dlhšie? Špeciálna silikónová kefka bola vyvinutá práve na tento typ rias. Zahusťuje len jemne, pretože pevnejší materiál, z ktorého sú štetinky vyrobené skôr mihalnice vytiahne a vytočí. Vďaka čomu sa zmení váš pohľad a celkové pôsobenie oka. Zvyčajne sú tieto kefky tenšie.

Oddeľujúca a vytáčajúca maskara

Pokiaľ máte husté riasy natoľko, že sa vám po použití akejkoľvek špirály lepí jedna na druhú, ideálnym riešením je kefka, ktorá je v strede zúžená a štetinky nie sú priamo oproti sebe, ale idú viditeľne viac šikmo, špirálovito.

Toto je len základné delenie hrebienkov maskár. Je ich podstatne viac. Dokonca niekedy ťažko určiť na pohľad, aký efekt má šprála. Aká vyhovuje vám?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom