Viete, čo sa s vami stane za 10 dní, keď budete konzumovať šťavu z nakladaných uhoriek?

Uhorky

Nálev z nakladaných uhoriek môže byť výborným pomocníkom pri liečení širokej škály chorôb. Zastavuje kŕče a zabraňuje dehydratácii najmä vďaka obsahu sodíka. Ten spôsobuje, že telo udrží vodu. Nálev pomáha aj pri nahradení hladín sodíka a draslíka, ktoré sa znižujú potením.  Okrem toho obsahuje správny počet elektrolytov, ktoré sú potrebné pre náš organizmus. Treba spomenúť aj probiotiká, ktoré sú pre naše zdravie takisto dôležité.  Samozrejme, šťava má viac výhod. Tu sú niektoré z nich:

Znižuje svalové kŕče
Nálev je výborným liekom na liečbu svalových kŕčov. Pravdepodobne môže za to fakt, že táto tekutina pomáha predchádzať nedostatku vody v organizme, ktorá môže byť jednou z príčin spomínaných kŕčov. 

Zlepšuje výkon
Niektorí odborníci tvrdia, že konzumácia kvapaliny bohatej na sodík, ako je nálev z nakladaných uhoriek, môže zlepšiť termoreguláciu a atletický výkon počas športovania.

Zmierňuje pálenie záhy
Nálev je tekutina s vysokým obsahom kyseliny octovej. Hoci sa to môže zdať zvláštne (vzhľadom na to, že ocot môže u niektorých ľudí spôsobiť pálenie záhy), šťava z uhoriek môže byť nečakaným prostriedkom v prípade problémov s pálením záhy, tvrdia odborníci.Obsah kyseliny v šťave umožňuje ľudskému organizmu lepšie absorbovať vitamíny a živiny.

Zmierňuje syndróm nepokojných nôh
Niektorí ľudia trpia syndrómom nepokojných nôh. Tento syndróm je taký nepríjemný, že človek s týmto problémom nedokáže zaspať. Nálev sa považuje za prostriedok, ktorý dokáže zmierniť syndróm nepokojných nôh.

Šťava z nakladaných uhoriek obsahuje veľa živín, pomáha pri svalových kŕčoch, trávení a tým pri chudnutí, zvyšuje výkon, odstraňuje pálenie záhy a zmierňuje syndróm nepokojných nôh. Účinky sa vraj dostavia po desiatich dňoch jej konzumácie.

www.fithacker.ru

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom