Váš rukopis prezrádza to, kým naozaj ste!

Váš rukopis prezrádza to, kým naozaj ste!
Váš rukopis prezrádza to, kým naozaj ste! thinkstockphotos

Veľkosť, tvar i sklon písma dokážu odhaliť to, aký ste človek, vaše zlozvyky i chyby. Zistite, čo o vás prezradí to vaše a čomu sa teda pri písaní vyhnúť?

Grafológia skúma vzťahy medzi tým, aký má človek charakter a ako píše. Náš rukopis sa v priebehu života vyvíjal a dokáže o nás vypovedať viac ako si myslíme. Pracuje sa vždy s dvomi stranami rukopisného textu, ktorý by mal byť napísaný na papieri bez linajok.

1. Sklon písma

Prílišný sklon písmen doprava, kedy písmená takmer ležia, ukazuje na nerozvážnosť a uponáhľanosť. Tiež naznačuje, že dodržiavanie sľubov nie je úplne vašou parketou. Radi sa však spoznávate s novými ľuďmi a je pre vás príznačná otvorenosť.

Ak písmená padajú na druhú stranu, doľava, ukazuje to na pretvárku a strojenosť, schovávanie sa za maskou a hranie hier. Takí ľudia nie sú sami sebou a sú často označovaní ako tajnostkári. Kolmý rukopis skrýva chlad a odstup od ostatných, logickosť a praktickosť.

2. Tvar písmen

Písmená, ktoré sú široké a roztiahnuté, naznačujú, že človek nie je veľmi starostlivý typ a často je skôr flákač až lenivec. Na druhej strane sa takýmto písmom vyznačujú najmä ľudia so sklonom k umeleckej činnosti. Úzke a tesné písmo súvisí s nedôverou, uzavretosťou a problémom komunikovať.

3. Veľkosť písma

Aj veľkosť písma má svoju výpovednú hodnotu. Malé písmenká väčšinou používajú ľahostajní a nerozhodní jedinci, ktorí len sľubujú, no málokedy konajú. Ak sú vaše písmená veľké a stabilné, znamená to, že si niekedy veríte až príliš a často zabúdate dať priestor aj ostatným. Veľké písmená majú aj ľudia pyšní a panovační.

4. Tlak na papier

Agresívni a nahnevaní ľudia na pero neprimerane tlačia, až ryjú písmená . Silnejší tlak, no nie neprimeraný, naznačuje, že každý problém riešite s veľkým nasadením. Naopak slabučké písmená napovedajú, že máte slabú vôľu, ste bojazlivý a nepatríte medzi húževnaté osoby. Niekedy je to prejav toho, že ste veľmi citlivá a dokážete sa vcítiť do pocitov iných.

5. Viazanie písmen

Veľa záleží aj na tom, ako medzi sebou písmená viažete. Ak sú vaše písmená prepojené starostlivými oblúčiky, máte sklony k veľkej striktnosti a prísnosti a je pre vás veľmi ťažké odpúšťať.

Ak viažete písmená ostro a do špičiek, ste tvrdohlaví a spolupráca či dohoda s vami je veľmi obtiažna. Nedbalé viazanie písmen vypovedá o nelojálnej a nestálej povahe. Taký človek často mení názory a nie je na neho príliš spoľahnutie.

6. Podpis

Čitateľnosť podpisu hovorí, že ste si vedomý svojich kvalít a nehráte sa na niečo čo nie ste. Naopak nečitateľný podpis naznačuje vašu uzavretosť.

7. Rýchlosť písma

Človek s pomalým písmom sa nerád spolieha na iných a má silné organizačné schopnosti, naopak rýchle písmo naznačuje netrpezlivosť a dochvíľnosť.

Teraz už viete, čo všetko o vás dokáže rukopis prezradiť. Žiadny extrém nie je dobrý, preto sa snažte vždy o zlatú, strednú cestu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom