Muži vs ženy: Prečo začiatky vzťahu berú muži inak ako ženy?

Date 2276564_1280.jpg
Foto: ilustračné, Pixabay

Začiatky vzťahu môžu byť náročné, najmä keď muži a ženy vnímajú tieto kroky inak. Je dôležité rozumieť rozdielom vo vnímaní a očakávaniach, aby sa vzťah mohol zdravo rozvíjať. Tento článok sa pozrie na niektoré z týchto špecifických rozdielov a ponúkne rady, ako s nimi najlepšie naložiť.

Existujú úkony, ktoré my ženy nepovažujeme za nič veľkého. Naopak. Pre nás sú to nevinné záležitosti. No silnejšie pohlavie sa ich priam desí. Dámy, buďte teda opatrné, najmä na začiatku vzťahu, a na týchto jedenásť vecí zabudnite:

1. Nepredstavujte vášho partnera ako “priateľa” od samého začiatku vašej známosti. Muž hneď začne špekulovať o tom, že pomýšľate na trvalú budúcnosť, zatiaľ čo on by bol omnoho radšej, keby na okolie pôsobil dojmom, že sa zatiaľ nerozhodol.

2. Hlcete ho očami? Ach jaj. Žiadne zamilované pohľady. Prečo? Vy si myslíte, že je to romantika ako ďas. On má pocit, že ste lev, ktorý si vyhliadol gazelu a chystá sa ju zožrať. Začne sa rozhliadať po najbližších kríkoch, v ktorých by mohol nenápadne zmiznúť. Zamilované pohľady samozrejme nie sú trvalé tabu, ale na začiatku pre ne skôr platí zákaz.

3. Nedávajte mu svoju sviatočnú zarámovanú fotku do kancelárie ani do obývačky. Neprehrabávajte sa mu medzi fotkami jeho bývalých priateliek. Na ich likvidáciu radšej počkajte, kým nezačnete s vašou novou láskou bývať.

4. Pokiaľ váš vzťah skutočne nebude vážny, nevoďte ho k svojim rodičom a nechoďte k jeho. Inak hrozí na streche pekný oheň. Máte totiž istotu, že sa vás budú pýtať na dátum vašej svadby a podobne. Ak si vami nie je príliš istý, mohlo by to vášho vyvoleného vyplašiť.

5. Počas prvých mesiacov nevyslovujte vyznania lásky. Nemilujete ho, nemilujete ani sex s ním. Zapamätajte si to. Milujete novú kabelku. To bohato stačí. : )

6. Na samom začiatku vzťahu nezahlcujte svoje prejavy výrazmi ako my, naše, osud, partner… jednoducho ničím, čo by mohlo naznačovať spoločnú budúcnosť. To isté platí pre frázy „Je to osud”. „Vesmír mi ťa poslal” a podobne. Pokiaľ sa ešte nerozhodol, mohol by sa rozhodnúť vo váš neprospech. Doprajte mu príležitosť, aby tieto slová začal používať ako prvý.

7. Nerobte zo seba sväticu. Nerozprávajte mu vo dne v noci, ako ste sa obetovali pre deti, že pracujete pre dobročinné organizácie, a že nikdy neklamete. Hneď by mal jasno. Práve ste vyslovili svoju prvú lož.

8. Nerozprávajte mu o svojej prípadnej terapii, antidepresívach, ani o traumatických okolnostiach zo svojho detstva. Nezverujte sa mu ani so svojim chorobopisom. To patrí do dlhodobého vzťahu.

9. Nepremiestňujte vašej novej láske v byte nábytok len kvôli tomu, aby sa vám u neho viac páčilo. Inak bude mať pocit, že už ste sa k nemu nasťahovala. Na feng šuej taktiež zabudnite. A neupratujte! Je to jeho byt, jeho starosť a jeho povinnosť.

10. Nekupujte mu ženské darčeky, ako napríklad uteráky či obliečky. Ak mu chcete stoj čo stoj niečo darovať, zvoľte radšej menej osobný podarúnok.

11. Keď vás začne predstavovať ako svoju priateľku, nezačnite jasať ako pomätená. Radšej mu venujte drzý pohľad a spýtajte sa: „Skutočne?”

Pamätajte na jedno: Muži sú lovci a potrebujú mať pocit, že to neplatí naopak.

Nie je žiadnym tajomstvom, že muži a ženy môžu mať odlišný pohľad na začiatky vzťahu. Zatiaľ čo pre ženu je dôležité budovať spojenie a spoznať partnera, muži sa môžu cítiť lepšie, ak si zachovajú istú mieru nezávislosti. Tieto rozdiely sú prirodzené a pochopenie ich môže výrazne prispieť k zdravému vývoju vzťahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom