Sv. Valentín na Dámskej jazde? Takto ho slávi naša redakcia

čokoláda, darček, kvety, ruže, Sv. Valentín,

Niekoho sviatok zamilovaných netrápi, niekto ho zámerne ignoruje. A niekto sa naň starostlivo pripravuje. Ako je to s Valentínom v našej redakcii?  Prezradíme vám.

Kata: Žijem so „Slovanistom“, ktorý rád chodí na hokej i futbal. Tak mu plánujem kúpiť slipy, ktoré majú vo fanshope v akcii s textom “ Vstaň, keď si belasý“. Radi by sme mali babätko. Uvarím jeho obľúbenú sviečkovú a čím ma on tentokrát prekvapí? Uvidíme.

Iva: Tohtoročného Valentína strávim najskôr v pôrodnici :-))). Inak akýkoľvek sviatok, čiže aj sv. Valentín, sa mi spája s pohodou domova, rodinou a láskou.Vtedy obvykle necestujem, ani nerobím si žiaden program, ale snažím sa vytvoriť pocit domova a príjemnej atmosféry doma spojenej s peknou tematickou výzdobou, pečením alebo pripravovaním koláčikov a na večer zavŕšením romantickou atmosférou s romantickým filmom.

Sv. Valentín

Obdobne sú u mňa takto aj iné sviatky, ktoré sa snažím tráviť doma s rodinou. Akurát že tematicky robím vždy inú výzdobu, iný typ varenia a tematicky ladím aj večerné pozeranie filmu. Napríklad Vianoce: výzdoba vianočná, pečenie medovníkov a rozprávky. Veľká noc: výzdoba – zajace , kuriatka atď…pečenie pagáčikov…filmy s tematikou Veľkej noci. Valentín: výzdoba- sviečky, srdiečka, lupene ladené červeno ružovo, film romantická komédia…pečenie koláčikov v tvare srdca.

Srdiečka, koláče, pečivo
Thinkstock

Andrej: Ja Valentína veľmi neuznávam. Keď chceš niekoho potešiť a povedať mu, že ho máš rád, nepotrebuješ k tomu žiadny sviatok. 🙂 Valentína si môžete urobiť každý deň v roku. :)

Mili: Láska je skrytá v každodennej náklonnosti. V úsmeve. V okamihoch, ktoré zachytávajú nekonečno. Tým, že ju ohraničíme jedným dňom, dávame jej obmedzenia. Na druhej strane každý z nás to vie, a predsa slová „Milujem ťa“ povie niekedy neskoro. Sv. Valentín nám to aspoň pripomenie. Pripomenie,  že treba obdarovať našich milovaných najkrajším darom. Vrúcnym objatím, bozkom, … aby nebolo neskoro…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom