Túžite mať krásne vlasy a pokožku? Urobte si doma vlastný salón krásy

Krásna žena a starostlivosť o pleť
Krásne vlasy a pokožka www.thinkstockphotos.com

Využite predlžujúce sa večery pre svoju krásu a doprajte si relax ako v kozmetickom salóne. Prinášame vám niekoľko skvelých tipov, ako mať krásne vlasy i pokožku.

1. Ryžová voda pre krásne vlasy a pokožku

Ryžovú vodu používajú po stáročia ženy v Ázii pre krásnu pleť a vlasy. Je to vynikajúce, posilňujúce tonikum., ktoré obsahuje mnoho vitamínov a minerálov. Zároveň je prospešná na revitalizáciu a prirodzený jas pleti, pritom ju dokonale čistí. Používa sa v mnohých drahých výrobkoch v starostlivosti o pleť. Využite preto vodu, ktorá vám ostane z vyvarenej ryže a umyte si v nej tvár.

2. Prírodný rozjasňovač pleti

Jablčný ocot je prirodzene antiseptický a antibakteriálny a pomáha vyrovnať pH pokožky. Jablká sú plné živín, ako je draslík, pektín, kyselina jablčná a vápnik. Kvasenie jabĺk posilňuje vitamíny a minerálne látky a tým jej ich účinok ešte silnejší.

Aspirín obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá odstraňuje prebytočnú mastnotu, čistí póry a odumretú kožu.

Potrebujete:

200 ml jablčného octu

100 ml minerálnej vody (alebo destilovanej vody)

5 tabliet aspirínu

Zmiešate spolu jablčný ocot, minerálnu vodu a 5 rozdrvených tabliet aspirínu. Naneste toner šetrne na pokožku, akné, či rozšírené póry. Roztok zostane čerstvý po dobu jedného mesiaca v chladničke.

Ďalšou účinnou formou ako si môžete čistiť pleť je zmiešať Tea Tree Oil a 1/4 lyžičky sódy bikarbóny. Po vyčistení pleti si ju následne zhydratujte pomocou kokosového oleja, ktorý má zároveň prírodný SPF, takže vás chráni aj pred slnečným žiarením.

3. Zázračný nočný krém

Potrebujete:

1/2 lyžičky včelieho vosku ,1 lyžička kokosového oleja ,2 pl mandľového oleja , 1/2 lyžičky bambuckého masla , 1 lyžička vitamínu e v oleji , 1/4 šálky aloe vera gélu , 1 lyžička medu, 1/2 lyžičky bentonitový íl , 5-10 kvapiek citrónovej silice

Príprava: Zmiešajte v hrnci včelí vosk, kokosový olej, mandľový olej a bambucké maslo, kým sa zmes neroztopí. Následne nechajte zmes vychladnúť. V samostatnej miske zmiešajte gél aloe vera, vitamín E v oleji, citrónový esenciálny olej a med. Všetko spolu zmiešajte a na záver pridajte 1/2 lyžičky bentonitového ílu. Zmes uložte do nekovovej misky a nechajte na suchom, chladnom mieste.

Napriek tomu, že príprava tohto krému si vyžaduje viacero ingrediencií, oplatí sa ju vyskúšať. Pri pravidelnom používaní bude vaša pleť jasnejšia, hydratovaná a kruhy pod očami sa viditeľne zosvetlia. Pokiaľ z neho chcete urobiť denný krém, vynechajte citrónový esenciálny olej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom