Udržiavajte svoje pleť krásnu a sviežu aj počas chladných zimných mesiacov

Kozmetika krasa zima chlad starostlivosť
Foto: ilustračné, GettyImages

Chladné mesiace môžu byť náročné na našu pleť, ale nemusíte nechať, aby zima prevládla. Tieto tipy vám pomôžu udržiavať krásu pleti, od hydratácie po ochranu pred slnkom, aby ste vynikali po celý rok.

Počas chladných mesiacov dostáva najmä naša pokožka poriadne zabrať. Existuje však veľa tipov na starostlivosť o pleť, vďaka ktorým budete žiariť po celý rok!

V zime je vlhkosť vzduchu nižšia a pleti dáva zabrať aj kúrenie, ktoré pokožku dehydratuje. Preto je nevyhnutné, aby sme vysúšanie zohľadnili v našom zimnom pláne starostlivosti o pokožku, vďaka ktorému budete krásna po celý rok. Vyskúšajte týchto šesť tipov.

Pite dostatočné množstvo tekutín

Býva prirodzené, že v lete pijeme viac vody. Neznižujte však príjem tekutín len preto, že je vonku menej stupňov! Aj keď nepociťujete takú chuť na pohár studenej vody ako v lete, skúste piť vodu izbovej teploty alebo osviežujúcu šálku horúceho čaju, aby ste sa udržali hydratované.

Starajte sa o svoje pery

Popraskané pery v zime sú bežné – pri nízkych teplotách môžu bolieť a je ťažké dosiahnuť, aby vyzerali dobre. Uistite sa preto, že chránite svoje pery hydratačným balzamom s SPF faktorom. To, že je vonku zima, neznamená, že ich slnko nemôže spáliť, tak ich neprestávajte pred ním chrániť!

Používajte opaľovací krém

UV žiarenie existuje aj v zime, preto nezanedbajte ochranný faktor a chráňte sa pred UV žiarením tak ako v lete. Ak potrebujete extra hydratáciu vo svojom režime v starostlivosti o pleť, pozrite sa po hydratačnom opaľovacom kréme alebo naneste opaľovací krém priamo na hydratačný.

Nezabúdajte na ruky

Práve tak ako pokožka pier, aj pokožka rúk je tenká i citlivá a môže byť v chladnom počasí náchylná na popraskanie. Udržujte svoje ruky hydratované krémom na ruky, pričom v chladných mesiacoch to platí dvojnásobne.

Noste so sebou krém v cestovnej veľkosti kamkoľvek pôjdete. Jeden si tiež nechajte v práci, v aute či vo svojej taške. Keď pôjdete von, nezabúdajte na rukavice. Tie vás nielen udržia v teple, ale zároveň ochránia pokožku na vašich rukách pred nízkymi teplotami!

Kozmetiku si vyberajte rozumne

Pleť býva v zimných mesiacoch suchšia, a to vedie k jej šúpaniu alebo k vzniku suchých fľakov. V týchto prípadoch pomôže používanie podkladového krému, vďaka čomu sa make-up bude nanášať hladšie.

Môžete tiež vyskúšať tónovacie hydratačné krémy, ktoré nielenže pokožku zvlhčia, ale ju aj bez vysušovania prekryjú. Pri výbere zimnej kozmetiky dajte prednosť takej, ktorá obsahuje hydratačnú zložku. Všeobecne platí, že krémové farby na líčka a tekutý make-up Vám poskytnú viacej zvlhčenia ako práškové.

Zvážte zmenu kozmetiky na zimu

Vaše potreby v starostlivosti o pleť sa môžu dramaticky meniť medzi ročnými obdobiami, a to najmä ak žijete v oblasti s extrémnymi výkyvmi teplôt medzi letom i zimou (alebo medzi vonkajšou a vnútornou teplotou vďaka hroznému ústrednému kúreniu).

Iba vy viete, čo robí vašej pokožke dobre. Ak máte pleť, ktorá je oveľa suchšia v zime, než v akomkoľvek inom ročnom období, mali by ste zvážiť zmenu kozmetiky (od odličovača až po make-up) na kozmetiku s obsahom hydratačnej zložky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom