Účinné spôsoby, ako čeliť ľudským upírom. Oplatí sa ovládať

Účinné spôsoby, ako čeliť ľudským upírom. Oplatí sa ovládať
Účinné spôsoby, ako čeliť ľudským upírom. Oplatí sa ovládať Thinkstock

Nenechajte sa zbytočne vyciciavať z energie. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako sa toxickým ľuďom brániť.

Určite ste sa neraz pristihli, že z toxických ľudí doslova šaliete, pretože sa správajú iracionálne. A to je práve ono – ich správaniu skutočne chýba zmysel, tak prečo by ste sa mali nechať vyprovokovať k emocionálnym reakciám?

Čím viac je niekto iracionálny, tím ľahšie by pre vás malo byť dostať sa z jeho paste.  Prestaňte sa snažiť poraziť toxických ľudí ich hrou. Dištancujte sa od nich emocionálne a pristupujte k nim ako k vedeckému projektu. Nemusíte reagovať na emocionálny chaos, ale iba na fakty.

Zvládnuť emocionálny chaos od vás vyžaduje byť veľmi pozorný. Nemôžete niekomu zakázať, aby vám išiel na nervy, pokiaľ si toho nebudete vedomí. Niekedy sa ocitnete v situácii, keď budete musieť zmeniť zloženie ľudí, ktorí vás obklopujú a vybrať si cestu vpred. Je to tak v poriadku a nie je dôvod stresovať sa tým, že vám to zaberie nejaký čas.

Pretože väčšina ľudí s niekým „toxickým“ pracuje alebo žije, má pocit, že nemá možnosť tento chaos kontrolovať. Ani to nie je pravda. Akonáhle totiž identifikujete toxickú osobu, je omnoho ľahšie predvídať a pochopiť jej správanie. Vďaka tomu budete myslieť racionálne a môcť určiť si, kedy a kde to s nimi skoncovať a kedy to nie je potrebné.

Môžete si stanoviť hranice, ale musíte to urobiť vedome a aktívne. Pokiaľ však veci necháte, aby sa vyvíjali prirodzene, budete neustále zapletení v nepríjemných konverzáciách. Ak si však určíte hranice a rozhodnete sa kedy a kde sa budete stýkať s takýmto komplikovaným človekom, budete zároveň tiež schopní kontrolovať väčšinu vzniknutého chaosu. Jediným trikom je držať sa svojich zbraní a neustupovať zo svojich hraníc, keď sa ich tieto osoby budú snažiť prekročiť. A to sa určite budú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom