Prečo som stále single? Skúste sa viac sústrediť na seba a pozitívne myslenie

Romantický večer randenie damska jazda
Foto: ilustračné, GettyImages

Vraciate sa každý deň do opusteného bytu a vaše sny o láske stroskotali na skalách predchádzajúcich vzťahov? Premýšľate tiež nad tým, akú chybu ste spravili?

Pribúdajúci trend osamelých žien nevynechal ani Slovensko. Prečo ste sama a nedarí sa vám nájsť partnera, s ktorým sa to dá vydržať dlhšie ako jeden mesiac? Ak to chcete zmeniť, začať treba od seba a výsledky sa dostavia.

Možno nepoznáte svoje JA? Odmietate sa sama sebou poctivo a do hĺbky zaoberať. Nepoznáte svoju povahu, neviete, čo chcete, ani koho chcete. Nedokážete určiť jasne, čo má pre vás cenu a čo nie. Neviete, prečo reagujete na niektoré situácie inak, ako ste chceli.

Ak sa nevyznáte sama v sebe, potom sa nemôžete vyznať ani v druhých. Keď sa potom s niekým zoznámite, neviete rozoznať, či je pre vás tento vzťah dobrý a čo vám ponúka. Často tieto vzťahy končia obrovským sklamaním, a to hneď ako zistíte, že vám druhá osoba vôbec nevyhovuje.

Stále potom hľadáte a skúšate to skutočné šťastie prechádzaním zo vzťahu do vzťahu. Kvalitné sebapoznanie je však základ nielen harmonického manželstva, ale života celkovo.

Pochybujete, že existuje muž podľa vašich predstáv? Nečudujte sa, že vaše vzťahy vyzerajú tak, ako vyzerajú, keď si šťastie blokujete hneď na začiatku. S týmto spôsobom myslenia je totiž jedno, či viete, čo chcete, pretože, keď neveríte, že niečo môžete mať, celkom určite to nedostanete. Skúste do toho vložiť kúsok seba, pozitívne vlny a myšlienky vám v tom pomôžu. Nehľadajte najskôr chyby. Skúste to z opačného konca. Sústreďte sa na pozitíva a to, čo máte spoločné, čo vás k sebe ťahá.

Zúfalo túžite po vzťahu a vrhnete sa hneď prvému do náručia? Nie je potom ničím nezvyčajným, že váš život sa ľahko môže zmeniť v peklo alebo prichádza sklamanie, keď spoznáte bližšie partnerovu povahu. Nič nasilu a z donútenia totiž nemôže dlho šťastne fungovať. A ďalší dôvod: Ak neviete vydržať sama so sebou, tak sa potom nečudujte, že to nedokážu ani iní. Zmierte sa so situáciou, prijmite samu seba a nebudete dlho single.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom