Poznáte najužitočnejšie jedlo na svete? Znižuje cholesterol, krvný tlak a je prevenciou mozgovej mŕtvice!

Datle
www.fithacker.ru

Táto potravina je malý zázrak, čo sa týka pomoci pri niektorých zdravotných komplikáciách, ako je vysoký cholesterol, krvný tlak, ischemická choroba srdca a iné. 

Datle obsahujú vysoké množstvo živín, ktoré umožňujú telu zostať zdravé a zahnať rôzne ochorenia s ľahkosťou. Predstavujeme vám 6 najdôležitejších dôvodov, prečo by ste ich mali zaradiť do jedálnička. 

Obsahujú veľa železa

To je obzvlášť dôležité pre pacientov s anémiou, tehotné ženy a deti. Iba 100 g môže obsahovať od asi 0,90 mg železa. Toto číslo sa rovná 11% odporúčanej dennej normy. Železo reguluje hladinu hemoglobínu a červených krviniek a zaisťuje prísun kyslíka v krvi.

Zabraňujú hnačke

Draslík, ktorý obsahujú datle, je ideálny pre zastavenie hnačky. Tento minerál lieči črevnú flóru a podporuje rozmnožovanie viacerých prospešných baktérií.

Pomáhajú v boji proti zápche

Prítomnosť draslíka takisto pomáha aj v boji proti zápche. Ako prírodné preháňadlo poslúži nápoj, ktorý získame nasledujúcim spôsobom – necháme datle cez noc vylúhovať v čistej vode.

Podporujú chudnutie

Datle sú plné živín, ktoré môžu regulovať telesnú hmotnosť a zabrániť hromadeniu prebytočného tuku. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov treba ich však jesť na lačný žalúdok. Vzhľadom k tomu, že neobsahujú cholesterol, datle sú ideálnym jedlom počas chudnutia. 

Regulujú hladinu cholesterolu v krvi

Táto potravina pomáha znižovať zlý cholesterol v organizme. Datle tiež čistia cievy a zabránia ukladaniu tuk v cievach.  

Starajú sa o zdravie srdca

Aby sa dosiahla optimálna hladina výživných látok, namočte datle do vody a nechajte stáť cez noc.

Regulujú krvný tlak

Datle pomáhajú vyrovnať krvný tlak, a to vďaka tomu, že sú bohatým zdrojom spomínaného draslíka a nemajú takmer žiadny sodík. Navyše nájdete v nich aj horčík. Tento minerál rozširuje cievy a zvyšuje prietok krvi.

Znižujú riziko mŕtvice

Datle sú veľmi účinné, pokiaľ ide o zdravie nervového systému. Môže za to opäť draslík. Ak skonzumujete denne 400 mg tejto minerálnej látky, môže to pomôcť znížiť riziko mŕtvice o 40 percent.

www.fithacker.ru

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom