Tieto darčeky rozhodne na Vianoce nedávajte. Prinesú vám nešťastie či smolu

Tieto darčeky rozhodne na Vianoce nedávajte. Prinesú vám nešťastie či smolu
Tieto darčeky rozhodne na Vianoce nedávajte. Prinesú vám nešťastie či smolu Foto: ilustračné, GettyImages

Na Vianoce pre väčšinu s nás neodmysliteľne patria darčeky. Práve tie robia veľkú radosť nielen deťom, ale aj dospelým. Vedeli ste ale, že niektoré darčeky by ste rozhodne dávať nemali? Podľa rôznych povier totiž môžu obdarovanému priniesť smolu, nešťastie či dokonca smrť.

Patríte k tým, pre ktorých je vyberanie vianočných darčekov ľahké, alebo naopak k tým, pre ktorých je to každoročne pekný oriešok? Vybrať správnu veľkosť, trafiť sa do vkusu obdarovaného, zvoliť darček tak, aby nebol veľmi hodnotný, ale ani veľmi lacný môže byť často až nadľudskou úlohou. A existuje ešte jeden faktor, na ktorý by ste si pri vyberaní vianočných darčekov mali dať pozor – aby obdarovanému nepriniesol smolu a nešťastie. Podľa povier by ste niektoré darčeky rozhodne dávať nemali!

Pozor na tzv. danajské dary

Ako „danajské dary“ sa podľa príslovia vyznačujú darčeky, ktoré obdarovanému prinášajú miesto radosti a úžitku naopak smolu a nešťastie. Príslovie súvisí s príbehom o Trójskom koni z gréckej mytológie. Gréci, v minulosti označovaní ako „Danaeans“, skryli vojakov vo vnútri obrovského dreveného koňa, ktorého potom odovzdali Trojanom. Týmto spôsobom sa im podarilo preniknúť do mesta a umožniť vstup armády. Podobne ako v prípade trójskeho koňa, aj dnes sa tvrdia, že danajské dary prinášajú smolu, nešťastie a katastrofu, a ktoré darčeky patria medzi tzv. “danajské”?

Topánky nedarujte, pokiaľ nechcete, aby vám utiekol partner

Podľa povier sa traduje, že keď dostane váš partner alebo partnerka topánky, čoskoro v nich utečie k niekomu inému. Avšak, ruku na srdce – ktorá žena by odmietla taký vianočný darček? Zvlášť pokiaľ by to boli elegantné lodičky na vysokom podpätku alebo trendy tenisky. Väčšina mužov zase neodolá kvalitným športovým topánkam. Ale nevešajte hlavu! Táto kliatba sa dá zrušiť veľmi jednoduchým spôsobom. Vraj stačí získať od obdarovaného za tieto topánky mincu. Stačí teda, keď vymyslíte spôsob, ako vám obdarovaný dá na oplátku nejakú mincu. Tým zaistíte, že mu topánkami urobíte obrovskú radosť a navyše vám v nich neutečie k nikomu inému.

Rozhodne nikomu nedávajte nôž

Ostré, kvalitné a zberateľské nože sú veľmi obľúbeným darčekom najmä medzi mužmi. Aj ženy ale často túžia po kvalitných nožoch do svojej kuchyne. Ale pozor na ne! Keď niekomu darujete nôž, podľa povery tak doslova „rozsekáte“ vzťahy medzi vami. Pokiaľ teda máte s niekým dobrý vzťah, darovaním noža ho môžete veľmi ľahko rozbiť.

Hodinky zapríčinia nehodu

Hodinky patria k veľmi obľúbeným darčekom a každoročne ich od svojich milovaných dostanú stovky ľudí. A niet divu, nejde totiž len o praktický darček, ale aj o perfektný módny doplnok. Avšak, nejedná sa o úplne najšťastnejšiu voľbu. Povera hovorí, že akonáhle sa hodinky zastavia, môže dôjsť k nehode či katastrofe. A tak odporúčame siahnuť po tých naťahovacích, ktoré sa, pokiaľ ich človek nezabudne natiahnuť, nezastaví. Alebo, ak ste priaznivci modernej technológie, inteligentné hodinky sú ideálnym riešením.

Perly prinášajú slzy

Perly sú nádherné, elegantné a miluje ich snáď každá žena. Avšak, podľa povery môžu byť tiež veľmi zradné. Každá perla totiž symbolizuje jednu slzu. Čím viac perál teda niekomu darujete, tým viac sĺz a smútku ho v nasledujúcom roku čaká.

Čierna farba vnesie do života smrť

To najhoršie, čo môžete človeku dať, je čokoľvek čierne. Špeciálne potom čierne oblečenie. Toho, kto dostane niečo čierne, čaká podľa povery veľký smútok v podobe smrti niekoho blízkeho. Čierna farba je totiž smútočná a typická na pohreby. To znamená, že darčeky v čiernej farbe v podstate symbolizujú pozvánku na pohreb nejakej blízkej osoby.

Zdroj: www.svetzeny.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom