Tehotenstvo bez budúceho otca: Ako ho prežiť?

Tehotenstvo, žena, tehotná
Tehotenstvo bez budúceho otca: Ako ho prežiť? www.thinkstockphotos.com

Zistili ste, že ste v druhom stave a otca dieťaťa nepoznáte? Alebo odmieta prevziať zodpovednosť a otcovské povinnosti? Potom vás čaká obdobie náročné, ale neopakovateľné zároveň. No dá sa zvládnuť, ako každé iné.

Tehotenstvo predstavuje obdobie plné zmien i noviniek. Príchod dieťaťa rozvráti od základu váš doterajší život. Začína rannými nevoľnosťami, šialenými kombináciami chutí. Musíte si dávať na seba väčší pozor, lebo zodpovedáte nielen za svoje zdravie, ale aj zdravie dieťatka, ktoré v sebe nosíte. Ďalej musíte pravidelne navštevovať poradňu i lekára a zaobstarať potrebnú výbavičku pre novorodenca. Ak ste sa rozhodli si dieťa ponechať napriek skutočnosti, že ho budete vychovávať a starať sa oň sama, je to závažný krok vo vašom živote. Na to, aby ste to zvládli, budete určite potrebovať pomocnú ruku blízkej rodiny, či už vašich rodičov, tiet, strýkov, súrodencov. Práve oni nahradia partnerovu oporu, bez ktorej sa nezaobídete. Byť slobodnou mamičkou nie je vôbec ľahké.

Dieťa je náročná finančná investícia

O tom, že mať dieťa v súčasnosti je drahou záležitosťou, sa presvedčili mnohí rodičia. Dnes, v čase krízy, sa bohužiaľ každý z nás pozerá na všetky udalosti v našich existenciách cez závoj peňazí. Nastávajúci rodičia si často kladú otázku mať či nemať potomkov? Môžeme si ich dovoliť? Privádzať deti na svet bez úvahy, či sa dokážeme oň postarať je nezodpovedné.

Vždy je nádej, že nájdete toho pravého otca pre vaše dieťa

Ako teda prežiť tehotenstvo bez budúceho otca? V prvom rade sa zamerajte na vlastné zdravie a zdravie dieťatka. To je v tejto chvíli najpodstatnejšie. Myslite len na to pozitívne. Ak aj teraz sa cítite sama a opustená, po svete určite behá muž, ktorý dá lásku vám i vášmu dieťatku. Stane sa možno preň ešte lepším oteckom, akým by bol jeho biologický otec. Obklopte sa ľuďmi, o ktorých sa môžete oprieť. Ktorí vás budú podporovať najmä citovo. Pomôžu vám nielen s dovozom či odvozom na lekárske prehliadky, ale aj s výbavičkou a potrebnými vecami. Čaká vás totiž dôležitá úloha. Vytvoriť prostredie, v ktorom sa vaše dieťatko bude cítiť šťastné.

Lota

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom