Takto sa prejavuje neverník! Sú vám tieto situácie povedomé? Pravdepodobne v tom lieta

Nevera zena podvod muž
Foto: ilustračné, GettyImages

Máte podozrenie, že vás partner alebo priateľ podvádza? Pomocou týchto rád ho môžete prichytiť pri čine a zistiť, či tomu je naozaj tak!

Trápi vás podozrenie, že vám je vaša polovička neverná? A ona vám tvrdí, že ste paranoidná? To chce jedine rukolapný dôkaz. Už len samotná skutočnosť, že pochybujete o svojom partnerovi, naznačuje koniec vášho vzťahu. Niečo s vašou láskou nie je v poriadku. No na druhej strane, potláčanie svojich pochybností a prehliadanie podozrenia vás len zbytočne od seba vzďaľuje.

Existujú iba dva spôsoby

 1. Môžete sa o tom porozprávať so svojím partnerom a získať presvedčivé odpovede na svoje otázky.
 2. Musíte sa pokúsiť získať nejaký dôkaz o záletníctve vášho partnera.

Ak máte pocit neistoty vo vzťahu, vždy sa o tom porozprávajte so svojím partnerom a povedzte mu, čo cítite. Niekedy to môže byť len hlúpe nedorozumenie a otvorený, úprimný rozhovor vám môže pomôcť utriediť si myšlienky. Vo vzťahu je predsa dôležitá dôvera a opora.

Ak však vaše pochybnosti nezmiznú ani po spoločnom rozhovore, potom jediný spôsob, ako dostať skutočné odpovede, je nájsť nejaký dôkaz.

Konfrontácia s podvodníkom nepomáha? Dokonca ani keď plačete a hovoríte mu, ako veľmi vám na ňom záleží. Je jednoducho príliš sebecký na to, aby myslel aj na niekoho iného?

Ak vám nestačí to, že vo vzťahu nie je dôvera a opora, a potrebujete dôkaz, aby ste konečne urobili ten veľký krok k rozchodu, môžete sa hrať na špiónku. Avšak už teraz je jasné, že váš vzťah nemá veľké šance na záchranu.

Koniec koncov, nemôžete prichytiť podvádzajúceho milenca, keď sa stal opatrným a je stále v strehu.

Na čo by ste sa teda mali zamerať?

 1. Všímajte si znamenia. Vidíte v poslednej dobe zmeny v správaní svojho partnera? Často je preč, začal sa krajšie obliekať, zmenil parfum? Tieto zmeny nastávajú postupne a naberajú na intenzite.
 2. Zmeny príchodov. Niekedy sa vráti z práce príliš skoro. Inokedy zase neskoro. Vždy má vymyslené dôvody, prečo tak konal. Ak to však spravíte vy, je prekvapený, vystrašený alebo rozčúlený.
 3. Skontrolujte kôš. Odpadky sú skvelé miesto pre likvidáciu vecí. A niekedy tiež miesto, v ktorom nachádzate veľa stôp. To isté platí aj o koši v jeho počítači.
 4. Stále na svojom telefóne. Má váš partner telefón neustále so sebou? Dokonca aj keď ide na toaletu? Ak sa to deje vo vašom vzťahu, je dosť možné, že má váš partner niečo za lubom. Nedovolí vám čo i len pozrieť sa na jeho telefón a keď po ňom siahnete, zostane nervózny? Je to znamenie, že sa váš partner snaží niečo skrývať.
 5. Spontánny sex. Ak váš priateľ alebo manžel príde neskoro domov a vy sa snažíte mať s ním sex, tak buď nemá oň záujem alebo sa tvári, že je vyčerpaný a ponáhľa sa do sprchy.
 6. Vynútené hádky. Zámerne sa snaží vyvolať konflikt, aby mohol zabuchnúť dvere a odísť. Takýmto spôsobom môže ľahko prekĺznuť z domu a ísť ku svojej milenke.
 7. Vyhýbavé odpovede. Nerád odpovedá na otázky, kde bol a čo robil. Je podráždený a chce mať právo na svoje vlastné súkromie.
 8. Zmeny v rozvrhu. Zaznamenávate nárast pracovných stretnutí, spoločenských akcií svojho partnera, no na žiadnu z nich vás nevolá. Stále tvrdí, že je zaneprázdnený, no v skutočnosti vyzerá sviežo a šťastne.
 9. Súkromie pri telefonovaní. Počas telefonovania znie neisto, alebo náhle odchádza, pretože chce mať súkromie.
 10. Zmena hesla. Váš partner si zmenil väčšinu svojich hesiel, a keď sa spýtate prečo alebo ich chcete vedieť, vymýšľa si výhovorky, akoby pred vami niečo skrýval.
 11. Vymýšľa si výhovorky. Stále nachádza nové dôvody prečo musí ísť preč: „Idem do obchodu“, „Kamaráti ma čakajú v meste“, „Nudím sa, idem sa prejsť“. To by bolo v poriadku, pokiaľ by nikdy neodmietal vašu spoločnosť.

Pokiaľ ste si na 100 % istá, že vás partner podvádza, konfrontujte ho. Pokojne sa s ním porozprávajte aj o predošlých bodoch a o tom, že z jeho správania je jasné, že niečo pred vami skrýva. Pravdepodobne vyjde s pravdou von.

V tomto bode je to na ňom. Buď sa chce polepšiť, so všetkým sekne a začne o vás bojovať. Ak sa však žiaden boj nekoná, seknite s tým čím skôr. Ako leukoplast, čím skôr to bude, tým menej to bude potom bolieť.

Nestrácajte vlastnú dôstojnosť a hrdosť žiadnym prosením alebo pokusmi o napravenie niečoho, čo už nefunguje dlhodobo. Napokon z toho celého môžete vyjsť ako silnejšia a nezávislejšia. Určite je to ťažké, avšak určite to bude stáť za to.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom