Súťaž o spoločenské hry vyžrebovná

Ashton bingham 113943.jpg

Stolové spoločenské hry sú obľúbené na celom svete. Vďaka nim sa hráči nielen zabavia, ale môžu sa aj mnohému naučiť. Na svoje si príde naozaj každý. Prinášame zopár tipov na skvelú zábavu.

Postreh, originalita a nezvyčajné úlohy – to je spoločenská hra ReACTion. S ňou zažijete naozaj veľa zábavy, ide v nej totiž o to, aby ste svojich priateľov pristihli pri porušovaní pravidiel. Tie sa však neustále menia a vy môžete pomocou kartičiek s inštrukciami taktizovať tak, aby sa týkali napríklad len tých, ktorí majú na sebe ponožky alebo len tých, ktorí majú čierne vlasy. Všetci, čo chcú v ReACTion vyhrať, musia dávať veľký pozor a reagovať rýchlosťou blesku. Stačí priateľov pristihnúť pri porušení pravidiel skôr, ako sa to podarí im a víťazstvo je vaše!

Piatnik_reaction_1599.jpg

Vďaka hre Pictofun si okrem dobrej zábavy hráči precvičia najmä kreativitu pri vymýšľaní asociácií. „Hráči priraďujú obrázky k rôznym kategóriám podľa vlastnej asociácie. Niekomu môže jablko asociovať jablkový koláč a priradí ho kategórii jedlo a pitie, inému hráčovi naopak porekadlo Jablko nepadá ďaleko od stromu,“ vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik.

Piatnik_pictofun_1499.jpg

Slovná zásoba je potrebná všade, je základom pre kreativitu. „V dnešných časoch je veľkým problémom pre technologické vymoženosti práve slabá slovná zásoba – neschopnosť komunikovať, nakoľko všetko odkomunikujeme prostredníctvom počítačov, tabletov, a tak vzniká u detí dyslexia a dysgrafia. Dieťa potrebuje rozvíjať svoju základnú slovnú zásobu nielen pre komunikačné zručnosti, ale aj celkovú kreativitu.“ vysvetľuje psychologička Mgr. Lýdia Žáková z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie BA IV.

Piatnik_rummikub_luxury_2399.jpg

Hra Rummikub je určená deťom od osem rokov. Je podobná americkému žolíkovi, no namiesto kariet majú hráči k dispozícii tzv. kamene, na ktorých sú vyobrazené čísla od 1 do 13, a to v štyroch odlišných farbách. Na začiatku si hráči potiahnu určený počet kameňov a uložia si ich do stojanov. Rady môžu byť postupné z čísiel rovnakých farieb, alebo môžu byť kombináciou rovnakých číslic, avšak rôznych farieb. Ostatní hráči môžu vyložené rady ľubovoľne využívať a meniť. Hráč, ktorý vyloží všetky svoje kamene, vyhráva a pripíše si toľko bodov, aký súčet číslic ostal ostatným hráčom. Pre menšie deti je pripravená jednoduchšia verzia, v ktorej je každá číslica spojená s postavičkou Walta Disneyho.

Súťažná otázka:

V ktorý deň sa slávi sviatok stolových hier? Odpovede nájdete tu:

Súťaž trvá do 12.5.2017

Jeeej! Nepodarilo sa nám nájsť váš formulár.

Výherca: Mária Frnová

Oops! Je nám ľúto, ale tento formulár nepracuje správne, problém je na našej strane. Pre nápravu situácie nás môžete kľudne kontaktovať

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom