Staromestský garážový výpredaj pomáhal tým najzraniteľnejším

Garážový výpredaj
Zdroj foto: Barbora Jančárová

Septembrové podujatie, vďaka ktorému ste nielen výhodne nakúpili a zbavili sa nepotrebných vecí,  ale aj podali pomocnú ruku, opäť splnilo svoje poslanie. Ďakujeme.

Už ôsmy Staromestský garážový výpredaj, ktorý sa konal v príjemných priestoroch záhradnej reštaurácie Laksa & Grill v bratislavskom Horskom parku, opäť naplnil svoje poslanie. Projekt, ktorého cieľom je dvakrát do roka nielen spojiť ľudí dobrého srdca, výhodne nakúpiť alebo upratať si vo svojom živote zbavením sa nepotrebných vecí, ale aj podať pomocnú ruku tým z nás, ktorí ju najviac potrebujú. Tento raz výťažok z predaja a nepredané oblečenie putovalo do rúk deťom a opusteným mamičkám z Krízového strediska Brána do života.

Spojili sme sily a dnes sme odovzdali oblečenie zo septembrového Staromestského garážového výpredaja Krízovému stredisku Brána do života. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli dobrej veci, aj sprostredkovateľkám tejto udalosti Zuzke Aufrichtovej a Martinke Uličnej ❤,“ hovorí organizátorka Staromestského garážového výpredaja Miriam Šramová.

Krízové stredisko Brána do života v Petržalke vzniklo dňa 1. marca 2001 pod záštitou Občianskeho združenia rovnakého názvu, ktoré založila Mária Prieložná dňa 23. februára 2000. Ide o jedno z prvých zariadení tohto druhu, aké boli na Slovensku založené a poskytuje azyl a celkovú pomoc obetiam domáceho násilia, opusteným matkám s deťmi, ako aj tehotným či osamelým ženám. Okrem strechy nad hlavou majú klienti možnosť využívať sociálno-právne poradenstvo, ako aj psychologickú podporu. Mnohí z nich prežili veľmi komplikované partnerské vzťahy a majú za sebou trpké životné príbehy.

Všetkým, ktorí prispeli ruku k dielu a zúčastnili sa tohto ušľachtilého projektu, patrí veľké ĎAKUJEM.

Text: Milota Mezeiová, Foto a video: Miriam Šramová, Barbora Jančárová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom