Prečo váš partner koketuje s inými ženami? Rozpoznajte hru žiarlivosti

žena vztahy muž ziarlivost vzťah
Foto: ilustračné, GettyImages

Zaujíma vás, prečo vaša najdrahšia polovička koketuje pred vami s inými ženami? Ak zažívate podobné situácie, čítajte ďalej.

Prečo váš partner koketuje s inými ženami? Niekedy to môže byť hra na žiarlivosť, testovanie vášho vzťahu alebo jednoduchá provokácia. Poznajte príznaky a odpovedzte s istotou. Žiarlivostné hry nemusia definovať váš vzťah, ak viete, ako na ne správne zareagovať.

Jedno príslovie hovorí, že žena bez žiarlivosti je ako lopta, ktorá neskáče. Preto váš partner používa žiarlivosť ako metódu vášho testovania. „Ako vysoko bude skákať, keď bude žiarliť? Čo si všetko môžem dovoliť a čo všetko mi prejde? Prepáči mi aj vraždu, keď jej donesiem kyticu?“ Ak si na všetky otázky môže odpovedať kladne, dávate mu priestor na veľké hry. No pre vás nie príliš príjemné.

Prečítajte si aj: Dá sa liečiť chorobná žiarlivosť?

Niektorí muži idú až tak ďaleko, že novej partnerke zdanlivo nenápadne tvrdia, že jeho ex ho stále chce: „Nechal som ju, ale ešte sa z toho nespamätala“ alebo že jeho atraktívna kolegyňa po ňom ide: „Tá Anča mi stále necháva odkazy na mojom stole, neviem, čo tým sleduje.“

V kine napríklad pokukuje po iných ženách. Laškuje s vašimi kamarátkami a pri lúčení ich príliš srdečne objíma. Na spoločnej párty pred vašimi očami flirtuje s inými ženami.

Zažili ste už podobné situácie? Zdajú sa vám povedomé? Máte sa začať báť, že má záujem o inú ženu a ako sa zachovať? Nenechajte sa však podobnými prejavmi vyprovokovať.

Prečítajte si aj: Žiarlite na jeho bývalku? Ako si s tým poradiť?

Bez obecenstva nie je predstavenie

Ako sme už spomínali, je to len skúška. Ak sa muž snaží u ženy vyvolať žiarlivosť, spravidla vôbec netúži po inej žene. Stačí, keď sa rozčúlite, potom vie, že o neho máte stále záujem. Dôjde mu, že ani naďalej nemusí vyvíjať žiadne veľké úsilie.

Keby mal nejaké eso v rukáve, inak povedané inú ženu, prečo by vám to takýmto spôsobom oznamoval? Váš partner sa s vami len hrá a čaká ako zareagujete. Tu platí známe príslovie hercov „Bez obecenstva nie je predstavenie“. To znamená, ak nebudete na jeho výzvy nijako odpovedať, nebude mať dôvod, aby ich opakoval. Pochopí, že to nemá zmysel.

Takže, ak sa váš drahý správa ako milovaný zvodca žien, je to preto, že chce vedieť ako ste si istá sama sebou a ako veľmi mu veríte.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom