Prečo muž nevymení rodinu za milenku?

Sex
thinkstockphotos

Aj napriek tomu, že viacero mužov ľahko podľahne zakázanému ovociu a popri rodinnom živote si nájde milenku, len veľmi malé percento z nich si s takouto ženou začne budovať nový život. Prečo je tomu tak?

Pokiaľ má muž od svojej milenky pevné očakávania, je jasné, že jej sľúbi aj modré z neba. Realizovať však svoje sľuby nemá vôbec v pláne. Zistite, prečo milenka vždy ostane len milenkou:

1. Lebo nechcú prísť o svoje pohodlie

Muž si uvedomuje, že s novou ženou by si opäť musel budovať všetko od začiatku, a to sa mu nechce. Má rád svoje domáce pohodlie a vie, čo môže od svojej manželky očakávať. Čím je muž starší, tým viac svoju polovičku vníma tiež ako ženu, ktorá sa neskôr o neho postará. Aj keď sa zo začiatku môže správať ako vymenený a užíva si svoj nový stav poblúznenia, takýto stav skôr, či neskôr skončí. Nie nadarmo sa hovorí, že zvyk je železná košeľa.

2. Rozvod je finančne náročný

Každý rozvod je nepríjemný a zdĺhavý. Muži neradi plytvajú časom a už vôbec nie peniazmi. Nehovoriac o tom, že si uvedomujú, že odísť od manželky k milenke je obrovský risk. A keďže milenke nevadí udržiavať vzťah so ženatým mužom, mohla by to zopakovať a on by zostal na ocot. Preto mu ani strach z riskantného plánu nedovolí opustiť vybudované rodinné hniezdo.

3. Muž potrebuje cítiť istotu

V milenke istotu muž nikdy nenájde, pretože ona väčšinou rada využíva výhody zadaného muža. Pozná len svoju cenu, zatiaľ čo jeho manželka aj skutočnú hodnotu. Milenka o neho stojí iba ako o príležitostného partnera s výhodami, ale nie ako o životného partnera, ktorému zrazu musí variť, prať a riešiť každodenné problémy všedného dňa.

4. Milenka nie je matkou jeho detí

Každý muž má svoju predstavu o ideálnej žene a vo väčšine prípadov to býva aj matka jeho detí.

Milenka takouto ženou rozhodne nie je. Zároveň sa jeho stála partnerka istým spôsobom podobá jeho mame, či už vizuálne alebo povahovo. Dáva mu pocit domova, a to žiadna milenka nedokáže.

5. Uvedomenie si priorít

Keď nastáva u mužov kríza stredného veku, zrazu majú pocit, že niečo zameškali a potrebujú sa uistiť o tom, že sú ešte stále mladí a atraktívni. Žiaľ, zvyknú si to dokazovať práve nájdením si mladšej ženy až do doby, kým sa tohto pocitu nenasýtia. Potom si však uvedomia, že pocit domácej pohody je pre nich nesmierne dôležitý, a že im začína chýbať všetko to, čo si spolu s manželkou roky budovali.

Muž si veľmi dobre uvedomuje hodnotu svojej manželky a aj to, čo stratí, keď o ňu príde. Keby milenku miloval, nikdy by ju netajil pred verejnosťou. Nečudo, že status milenky je v spoločnosti stále vnímaný ako ponižujúci. A tak sa muž opäť vracia k svojím prioritám a milenka odchádza do večného zabudnutia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom