Potrat bez vedomia partnera: Je správny?

Potrat bez vedomia partnera: Je správny?
Thinkstock Thinkstock

Stalo sa, čo sa nemalo stať a vy rozmýšľate, ako z toho vyviaznuť? Je vôbec správne rozhodnúť sa pre potrat bez vedomia partnera?

Nech sa na to pozriete akokoľvek, potrat za chrbtom vášho partnera je z vašej strany veľkým podrazom. Aj keď môžete mať vážne dôvody, mal by o tom vedieť. No život nám prihrá do cesty rôzne situácie a jednoduchšie býva sa s nimi vysporiadať sama (aspoň podľa vás).

Dôsledok chvíľkového pokĺznutia

Podľahli ste väčšinou pod vplyvom alkoholu chvíľkovej slabosti? A to pokĺznutie sa neobišlo bez následkov? Nie je vám čo závidieť. Dobre si uvedomujete, že je to veľká zrada vášho partnera, ale ak ho nechcete stratiť, donúti vás to podstúpiť potrat bez jeho vedomia. A udržať to celé v tajnosti i naďalej. Často práve strach z odhalenia vás dostatočne potrestá.

Ak už netúžite po ďalších deťoch

Žena sa odhodlá k utajenému potratu i v prípade, ak už doma má niekoľko detí a netúži po ďalšom. Nechce znovu podstúpiť tehotenstvo a obmedzenia, ktoré prináša. Má obavy, či sa o ďalšie dieťa dokáže postarať a finančne ho utiahnuť. Na rozdiel od nej, jej manžel takýto názor nezastáva. Niektorí partneri sú príliš optimistickí alebo si odmietajú pripustiť, že by na ďalšie dieťa jednoducho nemali.

Ak je váš partner ženatý

Strácate čas so ženatým partnerom? Hádam sa raz rozvedie, veď vám to predsa sľúbil. No aby ste neboli sklamaná a nezostali sama s jeho dieťaťom.

Tehotenstvo pochádzajúce zo znásilnenia

Prežili ste strašný zážitok, ktorý zanechal na vás i iné stopy? Obrovský pocit viny a hanby vás núti nepriznať sa s tým vášmu partnerovi. Pocit nečistoty i nenávisti k vlastnému telu. Bojíte sa partnerovho odmietnutia, no zatajovať to pred ním vám určite nepomôže. Ak vás skutočne miluje, bude pre vás oporou a pomôže vám aspoň sčasti zabudnúť na traumatický zážitok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom