Posolstvo na týždeň od 27. 8. do 2. 9. 2018

Odchod, práca
Pexels.com

Milí priatelia, dnes je tu trochu iné posolstvo pre vás, niečo, čo vám mám odovzdať………..veľa ľudí totiž rieši rozchody – partnerské i pracovné. 

Ukončujete, čo vám neslúži. Tak by to malo byť. Veľa z vás s tým však má problém. V rozhodovaní ukončiť, čo pre vás nie je dobré, vám bráni aj to, že si nedokážete pripustiť, že niečo je potrebné ukončiť, aby ste mohli ísť ďalej.  Aj keď je už nad slnko jasné, že je rozchod istý alebo dokonca už prebehol, tí opustení si ho nechcete pripustiť a stále kdesi v kúte duše hľadáte cestu späť. Prosím, nebráňte sa zmenám, akceptujte ich. Možno niektorí z vás majú pocit, že odchodom zo vzťahu, či nejakej situácie, zlyhali, že neboli dosť dobrí alebo že tak niekoho sklamú. Nelipnite na niečom, čo už nie je. Hlavne ak ide o skončený vzťah. Určite poznáte ľudí, ktorí sa utápajú v žiali, lebo ich partner opustil, lebo ukončili pracovný pomer a bedákajú, nariekajú, nevedia tú situáciu prijať. Ale to nie je skutočná láska z ich strany, to nie je skutočný žiaľ nad situáciou, ktorá vznikla. Je to iba závislosť. Ako už viete, skutočná láska dovolí druhému odísť, pretože nič nežiada, ničím nezväzuje. Ukončenie pracovného pomeru sú otvorené dvere k novej, lepšej výzve! Ak vám teda robí problém opustiť nejakú situáciu, dajte si otázku, prečo to neviete prekonať. Hlavne sa oprostite od strachu, pocitov viny, či menejcennosti.  Dôverujte tomu, že je všetko v súlade s chceným zážitkom vašej duše, s vaším Božským zámerom. 

Partnerské vzťahy bráni ukončiť pocit –  „nechcem toho druhé zraniť“. Ak je to čokoľvek, pre čo chcete odísť zo vzťahu a nechcete tomu druhému ublížiť, je to naozaj šľachetný úmysel, ale nesťahujte sa preto do ulity. Je to totiž iba výhovorka. Je pravda, že opustený partner môže reagovať výčitkami, hnevom a toto vy veľmi počúvať nechcete. Ale pocit „druhého nezraniť“ je vlastne iba váš pocit – vaša obava z toho, že budete zranení. Preto sa nebojte hovoriť otvorene o vašom úmysle odísť zo vzťahu. Vysvetlite dôvod, prečo sa chcete rozísť,  ubezpečte vášho partnera, že aj napriek tomu, že tento vzťah chcete ukončiť, máte ho radi a môže vám dôverovať. 

A pre tých, čo si myslia, že rozchod nezvládnu…. majú strach, že zostanú opustení, že niečo stratia, jednoducho – necítia sa vo vzťahu vôbec dobre, ale nevedia si predstaviť ani to, že by odrazu zostali slobodní…..Je to rovnaký pocit, ako keď voči niekomu pociťujete hnev, či nenávisť a nedokážete mu odpustiť. Až uvedomenie si, že váš život je iba váš a vaša duša si želá byť slobodná a šťastná, potom pochopíte, že rozchod je situácia, ktorá vás posunie dopredu. Prídete neskôr aj na to, že váš partner nevykonal nič zlé a odpustenie príde samo. Môžete sa otvorene porozprávať so svojím partnerom a ak to nejde, jednoducho mu napíšte list, ktorý vôbec nemusíte odoslať (samozrejme, že môžete). Pri písaní totiž príde neskutočné uvoľnenie. (Tak môžete riešiť veľa situácií, s ktorými si neviete poradiť – vypíšte sa z nich. Na niečo tie denníky kedysi boli dobré….) Odpútanie tak príde samo od seba a rozchod zvládnete bez problémov. 

Vôbec nie je čas blúdiť v minulosti, vo výčitkách a pocitoch viny z čohokoľvek…….Akceptovanie a prijatie toho, čo nám prichádza do života, pochopenie….Premýšľajte o tom. Užívajte si dni, ktoré žijete……

S láskou Inka

Výklad zostavila Inka Nemezis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom