Podviedli ste? Dá sa vrátiť späť?

Podviedli ste? Dá sa vrátiť späť?
Podviedli ste? Dá sa vrátiť späť? shutterstock.com

Možno ste to nemali v úmysle, ale stalo sa. Teraz čelíte pred následkami. Dá sa pokračovať vo vzťahu ďalej? Máme pre vás dva rozdielne príbehy našich čitateliek.

Veľký počet manželstiev stroskotá na nevere. Či už zradí muž alebo žena, uštedrí tomu vernému poriadnu ranu. Neverníci tvrdia že treba zatĺkať, zatĺkať a zas zatĺkať. Ich nevera je podľa niektorých hľadaním lásky, ktorú doma nenájdu. Pre väčšiu skupinu predstavuje adrenalínový zážitok.

Nevera môže znamenať tragický koniec lásky, ale aj upevnenie vzťahu. Vždy záleží na dvoch, ktorých sa to týka. Dá sa pokračovať ďalej?

Sila vašej lásky rozhoduje

Každý vzťah býva odlišný. Tak ako aj ľudia, ktorých spája. Všetko zlé je možné prekonať. Veď čo vás nezabije, to vás posilní. V prípade lásky to platí tiež. Ak ste podviedli a chcete zostať i naďalej s vašim partnerom, ťarcha rozhodnutia bude ležať najmä na ňom. No dôležité je tiež, čo nasleduje potom. Potvrdzujú to aj tieto dva príbehy.

Príbeh Evy: Stala som sa manželovou „nebožkou“

Na začiatku sme mali nádherný vzťah. Po rokoch sa do nášho života pomaly nasťahoval stereotyp, no napriek tomu sme sa mali radi. Stalo sa však, čo sa nikdy nemalo stať. Na firemnom večierku som podľahla zvodnému kolegovi, ktorý ma už dlhšiu dobu lámal. Neodolala som. Teraz to trpko ľutujem. Priznala som sa manželovi a začala sa moja tragédia. Napriek tomu, že som to ľutovala a snažila sa, aby mi odpustil. Nedokázal to! Poštval proti mne deti, rodinu, prišla som o všetko. Stala som sa manželovou „nebožkou“ odsúdená všetkými…

Príbeh Júlie: Sme šťastnejší ako nikdy predtým

Naše pätnásťročné manželstvo prešlo tvrdou skúškou. Vždy som odsudzovala neveru a nemyslela som, že práve ja budem tá, ktorá zradí našu lásku. Zlyhala som však. Manžel mi najskôr nechcel odpustiť. Nečudujem sa mu, je to ťažké. Chcela som to všetko napraviť a vrátiť späť. Nemožné želanie? Mne sa splnilo. Nevrátili sme sa síce na začiatok vzťahu, ale naša láska sa posunula ďalej. Po roku odlúčenia sa ku mne vrátil a naozaj mi odpustil. Teraz obaja vieme, že nás už tak nič nerozdelí.

Nevera teda nemusí vždy znamenať tragický koniec. Je to „len“ ďalšia životná skúška a záleží iba na voľbe každého z nás. Ak nechcete byť skúšaní, radšej sa nevere vyhnite.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom