Podľa čoho vybrať zubnú pastu (nielen) pre vaše deti? Tu sú dobré tipy

Zuby, kefka, čistiť zuby, zdravý úsmev

Podľa čoho si vybrať zubnú pastu? Na čo si dať pozor? Ak si udržiavame mikroflóru ústnej dutiny v rovnováhe pomocou správnej preventívnej starostlivosti a vďaka zdravému životnému štýlu, dokážu naše ústa bojovať proti negatívnym vonkajším vplyvom aj potenciálnym príčinám vzniku zubného kazu. Správne zvolená zubná pasta vie však výrazne napomôcť.

Vynechajte peniace zložky SLS

Trpia vaše deti častými aftami alebo pociťujú sucho v ústach? Takýto jedinci s citlivými ústami by mali používať jemné zubné pasty, napríklad bez obsahu peniacej zložky SLS, ktorá môže veľmi citlivé ústa dráždiť. Vhodnou voľbou môžu byť zubné pasty Zendium, ktoré s kombináciou enzýmov a proteínov poskytujú ústam kompletnú ochranu a navyše neobsahujú peniacu zložku SLS. Portfólio produktov značky zahŕňa okrem niekoľkých variantov pást pre dospelých aj dve zubné pasty pre starostlivosť o detské zúbky, ústnu vodu a najnovšie aj zubné kefky. Zendium sa navyše v prieskume medzi dentistami z Dánska, Švédska a Nórska zaradilo medzi najdôveryhodnejšie škandinávske značky v segmente ústnej hygieny.

Na čo treba prihliadať pri výbere zubnej pasty?

Sliny obsahujú množstvo enzýmov a proteínov, ktoré pomáhajú udržiavať ústnu dutinu v rovnováhe. Ale prirodzená obranyschopnosť úst môže byť veľmi ľahko narušená, a to ako hormonálnymi zmenami v tehotenstve alebo pri menopauze, tak aj v dôsledku stresu či pribúdajúcemu veku. Na zdravie ústnej dutiny majú vplyv aj rôzne diéty, fajčenie či užívanie liekov.

Problém ale môže nastať vo chvíli, keď je rovnováha v ústnej dutine narušená. Pri výbere zubnej pasty je treba voliť produkty, ktoré prirodzené obranné mechanizmy úst podporujú a zároveň sú šetrné k mäkkým tkanivám ústnej dutiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom