Pevný zadok? Môžete ho mať už za pár týždňov! Stačí robiť tieto cviky a dosiahnete ho už čoskoro

zadok

Pevné a vypracované pozadie je snom každej ženy. Lenže ako už to tak býva so všetkým, nič nejde hneď, takže ak si myslíte, že svojho sna dosiahnete bez úsilia, ste na omyle. Bez úsilia to nepôjde, ale keď zistíte, aké cviky sa na posilňovanie sedacích a stehenných svalov perfektne hodia, onedlho uvidíte prvé výsledky. Je však potrebné, aby ste boli vytrvalí a pravidelne ste cvičili. A  nemusíte chodiť  ani do fitnes centra, môžete cvičiť aj  doma! Pripravili sme si pre vás tri základné cviky, vďaka ktorým dosiahnete krásne, pevné pozadie.

Drepy

Drepy sú základom a aj keď ich  veľa ľudí nemusí, patrí k najúčinnejším cvikov, ktoré spevňujú spodnú časť tela. Rozkročte chodidlá na šírku bedier. Následne pokrčte kolená, boky suňte za seba tak, ako by ste chceli na niekoho vyšpulit zadok. Následne sa dostanete do nízkeho podrepu. Celý cvik opakujte aspoň dvadsaťkrát. Ak to bude na vás moc, série si môžete nastaviť sami. Akonáhle si drepy perfektne nacvičíte, môžete pridať tiež závažia alebo činky. Ak ich nemáte, postačí vám veľká pet fľaša s vodou.

drepy

Výpady

Pokiaľ chcete mať pevný zadok, nemali by ste vynechávať výpady. Najprv sa postavte vzpriamene a zatnite brušné svaly. Potom rozkročte nohy a hlavne u toho majte vystretý chrbát. Preneste váhu na pravé chodidlo a vykročte s ním vpred. Ľavú pätu zdvihnite zo zeme a zostaňte na špičke. Kolenom ľavej nohy sa takmer dotknete zeme. Opakujte aspoň päťkrát s každou nohou.

výpady

Zdvíhanie panvy

Ide o jednoduchý cvik pre začiatočníkov, vďaka ktorému aktivujete svoje sedacie svaly. Ľahnite si na podložku, pokrčte nohy, kolená zarovnajte nad členky. Ruky si položíte pozdĺž tela a zdvihnete panvu. V danej pozícii potom vydržte niekoľko sekúnd a zatnite svoje zadok. Cvik opakujte aspoň päťkrát.

zdvíhanie panvy
zdvíhanie panvy www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom