Perfektné tipy pre dlhotrvácnu manikúru

Perfektné tipy pre dlhotrvácnu manikúru
Perfektné tipy pre dlhotrvácnu manikúru thinkstockphoto.com

Zakaždým, keď si nalakujete nechty dúfate, že vydržia krásne čo najdlhšie, ale rýchlo sa vám zničia? Poradíme vám ako na trvácny efekt.

Nikdy nezabúdajte na to, že základom dokonale upravených nechtov je dôkladné odstránenie zvyškov predchádzajúceho laku.

1. Stretli ste sa už s pomôckou pod názvom leštička? Väčšinou je veľmi účinná. Vyzerá ako pilník, no ide skôr o povrchovú úpravu plochy nechtu. Leštička býva štandardne dvojfázová. Jedna strana je určená na jemné obrúsenie plochy nechtu a druhá necht vyleští. Lak potom lepšie drží.

2. Použite podkladovú bázu. Je to vo väčšine prípadov priesvitná základná ochranná vrstva pre necht. Zoženiete ju spevňujúcu, proti lámaniu nechtov, proti ich zažltnutiu spôsobenému lakmi. Vytvorí jemný nebadateľný film na nechte, vďaka čomu lepšie prilieha následne použitý lak. Nechajte zaschnúť.

3. Naneste lak na nechty vo farbe, ktorú chcete. Môžete urobiť jednu, alebo aj dve tenké vrstvy. Vždy však medzi jednotlivými vrstvami musíte nechať čas, aby farba voľne uschla.

4. Nezabúdajte na top coat. Inými slovami fixačný lak. Je to priesvitná vrstva zanechávajúca dokonalý lesk nechtom a zároveň trvácny efekt.

5. Rýchlo schnúce techniky. Môžete použiť špeciálnu tekutinu – kvapky na urýchlenie schnutia laku na nechtoch. Samozrejme, domáce praktiky sú tiež veľmi osvedčené. Nechty vložte na pár sekúnd do mraziaceho boxu, použite fén, ventilátor, alebo aj vlastné fúkanie ústami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom