5 super cvikov k štíhlej postave

štíhla línia
5 super cvikov k štíhlej postave Thinkstock

Zhoďte sviatočné kilá vďaka nášmu tipu na zostavu jednoduchých a účinných cvikov.

Ak ste si cez sviatky dopriali a teraz cítite výčitky svedomia, vyskúšajte nasledujúce cviky.

Cvik číslo jeden: Posilňovacia rotácia

Do rúk zoberte kilové činky. Zaujmite pozíciu ako pri klikoch (vzpor ležmo s napätým telom). Váhu preneste do ľavej paže, pravú ruku zdvihnite zo zeme, hornú polovicu tela natočte na pravú stranu, pravú pažu pokrčte a činku ťahajte hore. Lakeť mieri k stropu. Potom cvik opakujte na druhej strane a desaťkrát si vymeňte strany.

Cvik číslo dva: Veslovanie

Zaujmite vzpriamený stoj. Do každej ruky vezmite kilovú činku (alebo litrovú fľašu vody). Mierne sa predkloňte, paže majte napäté, činky držte vo výške kolien. Potom činky pritiahnite k bruchu, lakte pritom držte tesne pri tele. Paže opäť vystrite a hornú polovicu tela narovnajte, ľavou nohou urobte krok dozadu. Zdvihnite ľavú pätu a činky pritiahnite smerom k hrudníku (vo výške poprsia). Lakte mieria do strán. Opakujte pätnásťkrát.

Cvik číslo tri: Crossfit – vzpor ležmo

Zaujmite pozíciu ako pri prvom cviku. Položte vľavo vedľa cvičiacej podložky športovú tašku. Paže pokrčte a hornou polovicou tela sa približujte k zemi, lakte mieria do strán. Opäť ruky vystrite. Uchopte teraz pravou rukou tašku a pod telom ju ťahajte na pravú stranu. Telom sa potom znovu približujte k zemi a tašku ľavou rukou pod telom zase ťahajte na ľavú stranu. Začínajte so štyrmi opakovaniami a postupne ich počet zvyšujte.

Cvik číslo štyri: Skákanie cez švihadlo

Začnite tréning skákaním cez švihadlo. Dynamicky sa odrážajte obidvoma nohami. Počas celého cvičenia dbajte na správne napätie tela. Ak nemáte švihadlo, skáčte a imitujte tento pohyb aj rukami. Cvičte tri minúty.

Cvik číslo päť: Výpad s otočením do strany

Vzpriamene sa postavte. Do každej ruky vezmite kilové činky (prípadne litrové fľaše vody). Pravou nohou urobte výpad dopredu, ľavú pätu zdvihnite. Ruky sú pri tele a zohnuté v deväťdesiatstupňovom uhle. Činky držte pred telom. Choďte teraz trochu hlbšie a ľavým kolenom sa približujte k zemi, ale snažte sa jej nedotknúť. Hornou polovicou tela sa otočte k pravej strane. Potom sa opäť vráťte naspäť a činky znovu držte pred telom. Ďalej výpad urobte i ľavou nohou. Opakujte desaťkrát na každú stranu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom