ONLINE PORADŇA: Bolesti žalúdka a agresívny bunkový lymfom

Bolesť, choroba, zdravie

Milá redakcia…môj problém trvá už dlho a podľa toho,čo čítam…, viem, v čom je problém,len si neviem pomôcť.Už pred rokmi ma začal bolieť žalúdok….Dvakrát som bola na gastro, mala som helicobaktera pylori…preliečila, istý čas pokoj. Teraz ma zase začal pobolievať. Nie každý deň, ale zato intenzívnejšie. Obmedzila som večerné pitie kávy,vyjedanie chipsov…a to je dobré. Ale podľa etikoterapie..problém je inde-žalúdok bolí preto, že neviem niečo stráviť, že neviem stráviť správanie môjho manžela.Nie je to zlý človek a viem, že ma ľúbi,ale…zlostnejšieho a negatívnejšieho chlapa s egom vyšším ako Martinské hole, by ste sotva našli, najmä keď máte zrovna iný názor na vec. Jasné…mohla som odísť (a aj sa takmer stalo),ale nakoniec sa zmenil (na chvíľku). Bolo to fajn. No a teraz na svoju zlobu doplatil…má  agresívny bunkový lymfom. Samozrejme ja som mu stále hovorila…nebuď taký zlý, lebo ochorieš…
Neberiem jeho chorobu ako niečo „moje“ a viem sa od toho odpútať, aj keď ľúto mi to je a som smutná. Je to jeho karma (to mu nehovorím : ) ) len je zase zlý,zlostný,agresívny,uplakaný,…toto je bohužiaľ normálne pri rakovine. Len ako si mám poradiť ja? Ďakujem…

Odpovedá Inka Nemezis:

Dobrý deň,

veľmi dobre ste identifikovali, že manželov zdravotný problém je dôsledok jeho života a správania sa. Môžete urobiť jednu vec: vo chvíli, keď budete mať pocit, že je váš manžel schopný viesť s vami normálny rozhovor, povedzte mu, že jednoducho svojim správaním ničomu nepomôže. Ani vášmu vzťahu a vašej ochote byť mu nápomocná a už vonkoncom nie tomu, aby ten problém zvládol. Je teda na ňom, čo chce, aby sa dialo ďalej. Plač mu nepomôže – aj keď – samozrejme, poplakať si môže, je to určitý druh očisty, ale v prvom rade by sa mohol zamyslieť, ako žil a ako sa správal k ľuďom. Čo tak namiesto zlosti a agresivity keby začal s odpúšťaním? Keby začal premýšľať, že hnev, zlosť – sú negatívne emócie, ktoré jeho stav len zhoršujú? Potrebuje do seba naberať energiu práve opačnú. Čo tak pochopiť slovo pokora a úcta? Veď tá choroba prišla do jeho života ako nastavené zrkadlo……takto si sa správal k ľuďom a teraz sa takto telo správa k tebe. Že na prvý raz neprijme alebo nepochopí? Je to možné. Ale verte, že veľa slov mu zarezonuje a rezonovať v hlave bude. Chce predsa žiť. A čím skôr začne chápať, tým skôr môže sám sebe pomôcť.

Potrebuje jednoducho tieto informácie. Potrebuje dostať aspoň jednu z týchto viet do podvedomia. Ľútosť či z vašej strany alebo ľútosť nad sebou samým tu nemajú miesto. Myslím teraz dlhodobú ľútosť, cez ktorú vás bude citovo vydierať. Ale vy na to máte, aby ste to ustála tak, ako treba. A je dobré mu aj položiť otázku: Kto mu bude chcieť pomáhať, ak bude zlý a arogantný? Držím vám palce.

V prípade ďalších otázok a hlbšieho rozboru kontakt nájdete na tichemiesto.wordpress.com/kontakt.
S úctou Inka

Ak potrebujete požiadať o pomoc Inku Nemezis alebo Tinu Topi, napíšte nám na mail redakcia@damskajazda.sk. Do správy okrem otázky ohľadom problému uveďte váš dátum narodenia a meno. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať.  Na záver treba však dodať, že zverejnené rady nenahrádzajú odbornú konzultáciu u lekára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom