ONLINE PORADŇA: Problémy s očami znamenajú tieto nečakané skutočnosti

Bolesť očí, pálenie očí, oko

Ďalší problém čitateľky sa týka nášho najcennejšie zmyslového orgánu. Aké sú vnútorné príčiny týchto ťažkostí?

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom môjho problému. Už tretí rok  pociťujem, že moje oči sú neustále červené. Dokonca ľavé oko je omnoho viac červenšie ako pravé / asi od septembra 2015/. Nie som alergička, zrak mám dobrý. Oči neslzia, nepália, žiaden výtok. Pred  6 rokmi som mala laser operáciu. Ťažkosti nastali postupne asi po 3 rokoch pozvoľna. Lekári mi nevedia poradiť, kvapkám si umelé slzy, nepomáhajú. Bola by som veľmi povďačná za cenné rady.

Odpovedá Inka Nemezis

Dobrý deň, v prvom rade je dobré vrátiť sa do obdobia, kedy vám problém vznikol. Čo sa udialo? Čo vo vás zablokovalo určitým spôsobom city ? (nemyslím na všetkých úrovniach) Čo vo vás spôsobilo  zatrpknutie, pocit krivdy alebo hnev, ktorý stále v sebe máte? Je dobré pozrieť sa do seba a opustiť všetko, čo spôsobuje vaše vnútorné negatívne pocity. Chodí mi k vám stále slovo „odpustenie“. Komu je preto dobré odpustiť? Možno aj sebe?  Čo je dobré vypustiť z vášho života? Pri čítaní týchto slov vám hneď prídu odpovede.

Nachádzate sa podľa dátumu narodenia v osobnej ročnej vibrácii 9, kedy  človek môže mať pocit, že sa mu život nejako vymyká z rúk a to vyvoláva zmätok, úzkosť, nekľud. Toto obdobie je preto dobré na to, aby sme zo svojho života odstránili všetko, čo nie je v súlade s nami. Máte síce dve jednotky, ktoré hovoria o tom, že pre vás komunikovať nie je problém, ale ja cítim, že sú veci, o ktorých nehovoríte a držíte ich hlboko v sebe. Je čas ich vypustiť a vyriešiť.

Inka Nemezis

K vášmu problému by som Vám vedela povedať viac, ak máte záujem, kontaktujte ma: tichemiesto.wordpress.com/kontakt.

Odpovedá Tina Topi:

Dobrý deň, Váš problém s očami cítim na hlbšej úrovni ako problém s vnímaním svojich a cudzích emócií. Pozrite sa na svoj život, kde/kedy ste sa rozhodli svoje emócie potláčať. Kde/kedy ste sa rozhodli zastaviť vnímanie vášho bytia a následne aj iných. Toto zranenie vnímam, ako následok odmietnutia (o)pustiť vzťah, situáciu. Možno sa pridali aj problémy precítiť a hlavne žiť vlastnú ženskosť. Odporúčam vám pozrieť sa na dávne situácie s odstupom času, uvedomiť si ako ste sa vtedy cítili – prijať to, ako súčasť bytia a do situácii vniesť mier. Predstaviť si vaše vnútorné svetlo, ako obklopuje vás a aj situáciu a prináša liečenie i mier. Dovoľte si nechať vyplávať emócie na povrch, prežiť a prijať ich a tým sa oslobodiť od ťarchy. Vaše meno a dátum narodenia ukazujú veľkú múdrosť a spojenie sily a lásky  – mohli by ste písať knihu životných múdrostí. Pustite sa do nej a spracujte zároveň vaše už neprínosné bremená. 🙂

S pozdravom

Tina

V prípade ďalších otázok a hlbšieho rozboru kontakt nájdete na www.cestaksebe.com.

Ak potrebujete požiadať o pomoc Inku Nemezis alebo Tinu Topi, napíšte nám na mail redakcia@damskajazda.sk. Do správy okrem otázky ohľadom problému uveďte váš dátum narodenia a meno. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať.  Na záver treba však dodať, že zverejnené rady nenahrádzajú odbornú konzultáciu u lekára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom