Objavte tajomstvá zdravia: Odľahčite svoj organizmus vďaka týmto pomocníkom

Psyllium zdrave napoje zdravie ocista
Foto: ilustračné, GettyImages

V boji proti zimnej únave a toxickým zvyškom sa oplatí zvážiť očistu organizmu. Od Mladého Jačmeňa až po Aloe Veru – títo pomocníci môžu priniesť novú energiu a zlepšiť váš celkový zdravotný stav.

Únava, nečistá pleť, slabá kondička a ustavičná bezdôvodná mrzutosť. To sú niektoré z volaní nášho organizmu po očiste. Je čas si upratať. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme ako.

Toxické a nepotrebné látky, ktoré sa v našom tele nazhromaždili počas zimy, nám po čase môžu spôsobovať zdravotné problémy. Ste stále unavená a bez chuti do života? Dôvodom môže byť práve to, že váš organizmus volá po očiste. Vyskúšajte nasledujúcich päť pomocníkov na prečistenie organizmu.

Mladý jačmeň

Je to životabudič, ktorý si dokáže poradiť s odľahčením organizmu. Obsahuje množstvo chlorofylu, ktorý zabraňuje vstrebávaniu rakovinotvorných látok v črevách. V lekárni zoženiete prášok, ktorý sa popíja vo forme nápoja.

Na tieto štyri veci nesmiete zabudnúť pri chudnutí

Chlorella

Sladkovodnú riasu môžete svojmu telu dopriať v podobe tabletiek. Chlorella obsahuje látky, ktoré môžu viazať ťažké kovy a toxíny v tele, a pomôcť ich vylúčeniu. Obsahuje množstvo antioxidantov v stráviteľnej podobe. Posilňuje tiež imunitu, a dokonca pomáha zmierniť zápach z úst.

Psyllium

Vláknina, ktorá sa získava zo semien skorocela indického. Keď ju hojne zalejete vodou, napučí a urýchli priechod potravy tráviacim traktom.

detoxikácia, zdravie, očista, nápoj, zelený , drink, tráva
jačmeň shutterstock.com

Zvyšuje aj vylučovanie cholesterolu z tela, čím prispieva k zníženiu jeho hladiny.

Yucca

Indiánski liečitelia oceňujú účinky tejto rastliny už odpradávna. Doposiaľ je súčasťou doplnkov stravy a liekov pre jej zdravotné výhody. Obsahuje saponíny, ktoré sa naviažu na škodlivé látky a pomôžu ich odviesť z tela von. Čistí tiež viacero vnútorných orgánov a prečisťuje krv.

Obsah antioxidantov v yucce môže pomôcť bojovať proti voľným radikálom v tele, čo je dôležité pre prevenciu buniek pred poškodením a starnutím. Niektoré štúdie naznačujú, že yucca schidigera môže mať pozitívny vplyv na imunitný systém, čo znamená, že môže pomôcť posilniť obranyschopnosť organizmu voči infekciám.

Aloe vera

Egypťania ju volali rastlina nesmrteľnosti. Vedci zistili, že obsahuje vyše dvesto blahodarných zložiek. Nápoje s prímesou aloe vera pomáhajú prečisťovať pečeň, obličky i črevá. Mali by sa jej však vyhnúť tehotné a dojčiace ženy.

Gel z Aloe vera je často používaný na hydratáciu a upokojenie pokožky. Môže byť účinný pri liečbe popálenín, drobných odrenín, a pri prevencii alebo liečbe po opaľovaní. Môže pomôcť redukovať akné a iné kožné problémy, vďaka svojim protizápalovým a antimikrobiálnym vlastnostiam.

Aloe vera obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom v tele. Týmto spôsobom prispieva k ochrane buniek pred poškodením a podporuje celkové zdravie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom