Osviežte svoj organizmus jedlami a nápojmi z týchto surovín

Drink napoj nabudenie energia ovocie Superpotraviny sytost avokado zazvor mandle čučoriedky brokolica
Foto: ilustračné, GettyImages

Na detoxikáciu po zime plnej ťažkých jedál nikdy nie je neskoro, pozrite sa, ako na to. Práve jar a leto patria k najlepším obdobiam na takéto očisty.

V teplejších jarných dňoch je ideálny čas na prečistenie organizmu a rýchlejšie zbavenie sa toxínov. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť prostredníctvom správnej výživy.

Jedným z nich je konzumácia smoothies zeleniny a lesného ovocia, ktoré obsahujú chlorofyl a antioxidanty pomáhajúce pri očiste organizmu.

Ďalšou možnosťou je piť zelený čaj. Ten naviac obsahuje prospešné rastlinné antioxidanty a zlepšuje pamäť.

Karí korenie, s obsahom kurkumínu, má protizápalové účinky a podporuje zdravie tráviaceho systému a pečene.

Dodržiavanie správneho pitného režimu, s dôrazom na vodu, je ďalším jednoduchým spôsobom odvodu škodlivín, ktorý pomáha aj s kontrolou chuti do jedla.

Kapusta je zelenina s vysokým obsahom vody a močopudnými vlastnosťami, ktorá pomáha vyplaviť toxíny z tela a je zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov.

Ananás obsahuje enzým bromelaín, ktorý rovnako skvele pomáha s trávením a očistou tela.

Citróny majú rovnako výborné antibakteriálne účinky a pomáhajú prečistiť krv, a vyrovnať hladinu pH v čreve. Môžu sa konzumovať vo forme citrónovej vody alebo byť pridané do jedál, šalátov, marinád a nápojov.

Práve jarné a letné obdobie je ideálne na prečistenie organizmu a zbavenie sa toxínov. V záhradkách nám kvitnú čerstvé suroviny, ktoré nám v tom pomôžu. Smoothies zo zeleniny a ovocia sú chutné a obsahujú látky ako chlorofyl a antioxidanty, ktoré pomáhajú pri prečistení organizmu. Zelený čaj zas obsahuje rastlinné antioxidanty polyfenoly a má prospešné účinky vrátane zlepšenia pamäti.

Celý článok si môžete prečítať tu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom