Neuveríte, čo všetko si môžete dať chrániť alarmom!

01.png
Foto: JABLOTRON

Alarm už dávno nie je len na ochrana domu či bytu. Ukážeme vám netradičné a možno aj inšpiratívne príklady, ako využiť praktický rodinný alarm JABLOTRON 100.

Čerpacia stanica bez obsluhy

Aj u nás na Slovensku sa začínajú prevádzkovať vo väčšom merítku čerpacie stanice bez obsluhy. Podmienkou je však ich efektívna ochrana. V tomto prípade podstatnú úlohu zohrávajú IP videokamery. Ich zapojenie do bezpečnostného systému umožňuje nepretržité sledovanie platobných automatov pripojených k čerpacím stojanom. Ak by došlo k pokusu o vykradnutie, okamžite by nastalo odoslanie núdzového signálu do riadiaceho centra. Spoľahnúť sa môžete aj na záznam z videokamier počas incidentu. Pre priebežné ukladanie denných tržieb slúžia trezory s elektronickými zámkami ovládanými na diaľku. Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ tak efektívne chráni pred vylúpením, poškodením a súčasne šetrí náklady na mzdy zamestnancov, ktorí by boli potrební na obsluhu čerpacej stanice.

02.jpg
Foto: JABLOTRON

Čerešňový sad

Možno sa vám to zdá neuveriteľné, ale je to tak. Alarm JABLOTRON si vie poradiť aj so zabezpečením čerešňového sadu. Detektory namontované v priestoroch sadu efektívne kontrolujú okolitú teplotu. Len čo dôjde k jej výkyvu mimo nastavený interval, systém automaticky zapne ventilátory a zabezpečí prúdenie vzduchu. Môže to fungovať aj opačne. Ak čerešňový sad ohrozuje nízka teplota, systém zabezpečí prívod teplého vzduchu.

03.jpg
Foto: JABLOTRON

Uchovávanie krvi a krvnej plazmy

JABLOTRON dlhodobo chráni všetko dôležité a cenné. Či už sú to domovy, firmy, autá alebo najnovšie aj krv a krvná plazma. Skladovanie týchto vzácnych tekutín je veľmi náročné a vyžaduje si presne stanovené podmienky. V Centre pre transfúziu krvi a tkanív severošpanielskej Astúrii používajú teplotné detektory, ktoré dohliadajú na chladiace zariadenia. V prípade prekročenia stanovených teplôt sa aktivuje alarm a pomocou sirén a svetiel okamžite varuje obsluhu. Pracovníci centra dostanú SMS správu a môžu ihneď na vzniknutú situáciu zareagovať. Všetky udalosti sú zaznamenávané systémom a nahrávajú sa za účelom ich ďalšej analýzy. Dlhodobé teplotné grafy si zamestnanci môžu kedykoľvek pozrieť alebo vyexportovať pomocou aplikácie MyJABLOTRON.

05.jpg
Foto: JABLOTRON

Distribúcia vody z prameňa

Ak potrebujete z jednej studne rozviezť vodu do niekoľkých nádrží, ktoré sú vzdialené aj 25 kilometrov, a udržovať v nich stabilnú hladinu vody, chce to prepracovaný systém. Aj tu dokáže pomôcť JABLOTRON. Každá nádrž je vybavená senzormi pre sledovanie tak minimálnej, ako aj maximálnej hladiny vody. Tieto detektory hlásia prostredníctvom SMS aktuálny stav do ústredne zdroja. V prípade potreby systém následne uvedie do chodu príslušné čerpadlá a pustí prívod vody práve tam, kde je to potrebné. Pracovníci tak už nemusia dochádzať na miesto a manuálne do systému zasahovať. O všetko sa postará JABLOTRON.

06.jpg
Foto: JABLOTRON

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom