Naučte sa jesť tieto semienka, zabijete tak črevné parazity a pásomnice po dobu troch dní!

Parazity.jpg

Parazity sú pre náš organizmus veľmi nebezpečné. Zbavte sa ich raz a navždy.

Mnohí z nás možno nevedia o tom, že majú v sebe parazity. Netreba ich však podceňovať. V ľudskom tele dokážu spôsobiť veľa nepríjemností. Existuje niekoľko príznakov, ktoré prezradia ich prítomnosť.

Na črevné parazity účinkujú tekvicové jadierka. V ďalších riadkoch sa okrem iného dozviete, ako tieto semienka využiť v boji s nepríjemným príživníkom.

Ľudské črevné parazity

Parazity väčšinou prenikajú do nášho tela prostredníctvom kontaminovanej vody alebo potravín (surové ryby, mäso, ktoré nie je úplne varené). Takisto nositeľmi môžu byť domáce zvieratá, či hmyz, kde cestu do organizmu predstavujú ústa, alebo nos pri kontakte s kontaminovaným povrchom a infikovaným zvieraťom.

Predpokladá sa, že zdravý človek si hravo s parazitmi poradí. Ale ak váš imunitný systém je slabý, alebo váš tráviaci systém nefunguje správne, vaše telo sa už samé nedokáže vysporiadať s črevnými parazitmi. To môže znamenať vážny problém.

Črevné parazity je veľmi ťažké diagnostikovať, pretože príznaky sa podobajú na iné zdravotné problémy. 

Upozorňujeme vopred, že ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, neznamená to, že máte červy. Avšak, ak sa objavia ďalšie symptómy, je vhodné poradiť sa s lekárom.

Prejavy črevných parazitov

Nadúvanie a plynatosť

Infekcie tráviaceho traktu spôsobené parazitmi môžu viesť k nadmernej plynatosti. Dôvodom je, že pásomnice a ďalšie parazity spôsobujú problémy v tráviacom trakte.

Častá hnačka

Niektoré červy môžu produkovať látku – chlorid sodný, ktorý spôsobuje časté hnačky.

Zápcha

Parazity v tele blokujú proces trávenia a spracovania odpadu, čo vedie k zápche. Ak sa nelieči, chronická zápcha môže spôsobiť rad zdravotných problémov.

Syndróm dráždivého čreva

Červy sa dokážu prilepiť na črevnú stenu a spôsobiť zápal, či podráždenie, čo môže viesť ku kŕčom a zlému vstrebávaniu živín.

Únava

Ako bolo spomenuté vyššie, infekcia črevných parazitov môže mať za následok zlú stráviteľnosť živín. Náš organizmus sa cíti preto slabý, bez energie, čo sa prejavuje únavou.

Alergie

Parazity môžu spôsobiť zápal a podráždenie v zažívacom trakte tým, že blokujú proces trávenia. To vedie k alergickým reakciám na niektoré potraviny.

Slabý imunitný systém

Parazity môžu absorbovať minerály, vitamíny, zdroje energie a ďalšie živiny z tráviaceho traktu. Tento nedostatok cenných látok môže viesť k zníženiu imunity, a to aj keď máte plnohodnotnú stravu. Imunitný systém neustále s parazitmi bojuje, takže sa po čase vyčerpá. Vaše telo preto ľahšie podľahne vírusom a infekciám.

Ak máte zdravotné problémy, ako je napríklad zlá imunita, chronická únava, alergie a zažívacie problémy, mali by ste navštíviť svojho lekára.

Naši predkovia už v minulosti poznali moc tekvicových semienok v boji s parazitmi. Využite ju aj vy, my vám prezradíme ako.

Tekvicové semienka – spôsob, ako sa zbaviť parazitov

Je dôležité vedieť, že tekvicové semienka nezabíjajú parazity úplne. Táto potravina obsahuje veľkú dávku cucurbitinu – zlúčeninu schopnú ochromiť červy. Tak zabránite, aby zostali na stenách čreva a telo ich tak ľahšie vylúči von.

Postup:

Zmiešajte v mixéry 1 šálku (130 gramov) vysoko kvalitných surových tekvicových semienok s pol šálkou vody a pol šálkou čerstvého kokosového mlieka.

Kokosové mlieko je veľmi efektívne pre zdravie čriev, ale môžete tiež použiť neriedené mandľové alebo konopné mlieka.

Konzumujte ráno na lačný žalúdok aspoň po dobu dvoch – troch dní. Ak chcete, môžete tiež pridať štipku himalájskej soli.

Pre vylúčenie parazitov z organizmu je potrebné zjesť 1 polievkovú lyžicu ricínového oleja, ktorý účinkuje ako preháňadlo. Olej užite najmenej 2 hodiny po tekvicových jadierkach.

Musíte udržiavať zdravú črevnú flóru, aby sa zabránilo prenikaniu parazitov do tráviaceho traktu. Pomôžu vám v tom kvalitné probiotiká.

Poznámka: Túto kúru by ste nemali vykonávať dlhšie ako týždeň. Aby ste odstránili všetky parazity, treba však postup zopakovať 2-3 krát za mesiac. Medzi kúrami by ste si mali urobiť týždennú prestávku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom