Zabudnite na klišé: Ako skutočne prežiť pod jednou strechou?

Tragické zmeny v manželstve. Ktoré sú to?

Spoločné bývanie môže byť veľkým krokom vo vzťahu, ale aj zdrojom sklamania, ak nie je dôkladne premyslené. Príbeh Andrei a Tomáša nám ukazuje, že rozhodnutie sťahovať sa k partnerovi by malo byť dobre zvážené. Čo sa dá naučiť z ich chýb?

Spoznali ste úžasnú lásku a zvažujete, že sa k nemu nasťahujete? Predtým to však poriadne zvážte a vyhnite sa týmto veciam. Spoločné bývanie je určitým posunutím vo vzťahu. Niekto sa tak rozhodne po troch mesiacoch. Iný pár do toho skočí doslova po hlave. Načo si však dať pozor, aby ste sa vyhli krutému sklamaniu?

Andrea a Tomáš sa poznali len pár týždňov. Ich láska bola však doslova ohromujúca. Dokonalo si rozumeli a Andrea nepochybovala, že Tomáš je muž, s ktorým chce prežiť celý život. Po dosť krátkej dobe známosti sa rozhodli, že skúsia spoločné bývanie. Tomáš jej navrhol, aby sa nasťahovala k nemu.

Andrea bola nadšená. Bez akýchkoľvek pochybností dala v práci výpoveď, predala svoju garsónku a nasťahovala sa do neďalekého mesta k svojmu vyvolenému. Prvé mesiace boli samá romantika. Lenže zakrátko mladú ženu začali zožierať obavy.

Jej Tomáš totiž zmenil svoje správanie a z pozorného i milého muža sa rýchlo stal hrubý diktátor. Andrea si nemohla nájsť prácu, v novom meste nepoznala nikoho a jej prežitie doslova viselo na partnerovi. Začala byť z toho zúfalá. Toto predsa nebol život, po akom túžila! Pýtate sa, čo sa pokazilo, čo urobili zle?

problém, dvaja, pár, hádka, manželia, manželstvo, konflikt, nevera
shutterstock.com

Prečítajte si aj: Najdrastickejšie zmeny v manželstve

Správny čas a správne miesto

V prvom rade išlo o zlé načasovanie. Po tak krátkej známosti sa radšej k nikomu nesťahujte. Je na to príliš skoro. Prečo vlastne? Jednak preto, že keď sa žena sťahuje k mužovi, býva jeho byt na život vo dvojici nepripravený.

Váš partner, ak žil sám, má určité zvyky a tradície, ktoré sú často ďalším problémom. Takisto byt treba prebudovať, aby vyhovoval potrebám dvoch ľudí.

No na druhej strane nemôžete vtrhnúť do partnerovho obydlia a bez jeho súhlasu ho prevrátiť naruby. Mnohokrát je to zložitá situácia a nedá sa vyriešiť jednoducho.

Nevzdávajte sa svojej rovnoprávnosti

Prečo však môže niekedy muž po vašom nasťahovaní zmeniť svoje správanie? Je to preto, že keď žena príde bývať do partnerovho bytu, vzdáva sa nielen svojho súkromného priestoru, ale aj pocitu nezávislosti.

V novom obydlí strácame svoju rovnováhu i istotu a stávame sa závislé na partnerovi. Práve táto najmä finančná závislosť je jedným z dôvodov, prečo klesáme v mužských očiach a prestáva si nás vážiť. Najideálnejším riešením je nájsť si nový domov spolu, ponechať si vlastný bankový účet, taktiež svoju prácu, svojich priateľov a nevzdávať sa svojej rovnoprávnosti!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom