Najdi si svojho Mr. Right: Zisti, či to s tebou myslí vážne

láska, dvaja, zamilovaní
Foto: Thinkstock

Každý vzťah začína ružovo, no ako zistíš, či si preňho tá jediná a nenahraditeľná? Ponúkame ti 19 jasných znakov, ktoré ti pomôžu odhaliť, či tvoj partner plánuje s tebou budúcnosť.

Spoznali ste niekoho, s kým chcete zostarnúť? Takto zistíte, či si to želá aj on! Každý vzťah je na začiatku úžasný a vy veríte, že ste konečne našli toho pravého. Otvoríte mu srdce a mnohokrát sa stane, že on ho pošliape. O to zdrvujúcejšie je spamätávanie sa z rozchodu. Skúste tomu predchádzať a všimnite si týchto devätnásť znakov.

Takto totiž zistíte, že to s vami myslí naozaj vážne a nie ste preň prestupnou stanicou. Ako sa správa človek, ktorý berie vzťah vážne?

1. Má ukončené a uzatvorené všetky predchádzajúce známosti i vzťahy.

2. Nevytvára si nikde zadné dvierka (nemá iné partnerky, netají pred vami peniaze ani majetok…).

3. Rád s vami trávi svoj voľný čas.

4. Rád vás predstaví svojej rodine, priateľom, spolupracovníkom alebo iným blízkym ľuďom.

5. Hlási sa k tomu, že k nemu patríte a ste jeho partnerka.

6. Radí sa s vami o rôznych záležitostiach, dôležitých rozhodnutiach skôr, ako ich vykoná (odchody z domova, záujmy, koníčky, schôdzky s priateľmi, výdaje peňazí, úprava bývania…), a váš názor mu nie je ľahostajný.

7. Plánuje s vami budúcnosť, hovorí o nej, prichádza s rôznymi návrhmi.

8. Správa sa tak, aby ste sa za neho nemuseli nikdy hanbiť.

9. V rebríčku hodnôt ste u neho na jednom z prvých miest.

10. Hovorí vám často a svojím konaním preukazuje, že vás má rád, záleží mu na vás, potrebuje vás, teší sa na vás, je mu s vami dobre, a veľa pre neho znamenáte.

11. Robí pre vás niečo (aktívne sa zapája do výchovy detí, aktívne pracuje na bežných domácich opravách, na zariaďovaním, na riešením problémov, v prípade potreby vám pomáha, stará sa o vás počas choroby…).

12. Dokáže v pokoji a rozumne o čomkoľvek hovoriť, rozhovorom sa nevyhýba a hľadá vždy konštruktívne riešenie, ktoré bude prínosom pre oboch.

13. Je otvorený a úprimný (neklame, neintriguje, nevymýšľa si, nemanipuluje s vami…).

14. Financie dáva na spoločnú kopu alebo vám k nim umožní prístup, a pokiaľ nežijete v spoločnej domácnosti, nebojí sa do vás investovať.

15. Má snahu sám seba vo vzťahu zdokonaľovať a dáva si pozor na to, aby vám svojim správaním neubližoval (nevyvolával vo vás neistotu, žiarlivosť, pocity samoty, pocity viny…).

16. Snaží sa byť objektívny a spravodlivý.

17. Vie priznať chybu, dokáže sa ospravedlniť.

18. Je na neho spoľahnutie (čo sľúbi, to splní).

19. Rešpektuje vašu individualitu i vašu slobodu a nesnaží sa vás meniť, ovládať ani vlastniť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom