Hladké a zdravé: Vyhnite sa týmto chybám pri holení intímnych partii

Holenie intimne partie ziletka starostlivost
Foto: ilustračné, GettyImages

Holenie intímnych miest je dôležitou súčasťou našej osobnej hygieny, no vyžaduje si istú opatrnosť a starostlivosť.

Pri správnom prístupe môžeme predísť nepríjemnostiam ako červené pupence, vrastené chĺpky či poranenia. Preto je dôležité vyhnúť sa niektorým bežným chybám pri holení.

Patrí sem napríklad holenie v protismere rastu chĺpkov, nesprávny čas holenia, holenie na sucho, použitie tupých žiletiek a nesprávna dĺžka chĺpkov. Ak sa vyvarujeme týmto chybám a venujeme holeniu primeranú starostlivosť, môžeme si vychutnať hladké a bezproblémové intímne partie.

Holenie protismere rastu chĺpkov

Najčastejšou chybou je práve holenie v nesprávnom smere. Túžite vlastniť zapálené vrastené chĺpky pod kožou a nepríjemnosti s tým spojené? Tak holenie protismere vám ich zaručene spôsobí. Ak teda nechcete byť dobrovoľnou trpiteľkou, hoľte si intímne partie v smere rastu ochlpenia.

Nesprávny čas holenia

Keďže ide o naše citlivé miesta, vyhraďte si na odchlpovaciu procedúru dostatok času. Určite sa to nesnažte zapasovať do ranného zhonu. Vhodnejšie je, ak sa na to podujmete vo večerných hodinách. A najlepšie po teplom kúpeli. Chĺpky sú mäkšie, poddajnejšie a pokožka menej podráždená. Ďalšou výhodou je, keď predsa len dôjde k jej podráždeniu počas holenia, môžete ísť spať bez nohavičiek, čo vám pomôže pokožku upokojiť. Takisto i počas noci sa pleť lepšie regeneruje.

Holenie na sucho

I táto chyba počas zbavovania ochlpenia tam dolu nám spôsobí začervenanie a zapálenie pokožky v týchto miestach. Preto radšej použite vhodné gély či peny, ktoré nám chĺpky aj okrem iného zmäkčia. Holenie je potom omnoho jednoduchšie. Bez zbytočného podráždenia.

Tupá žiletka

Môžete mať síce obavy, že ostrou žiletkou sa porežete, ale práve naopak tupá žiletka vám spôsobí omnoho viac nepríjemnosti. Jednak oholenie nebude také dôkladné. Jednak použitá žiletka obsahuje baktérie, ktoré iste nechcete preniesť do chúlostivých oblastí intímnych partií. A takisto tupý holiaci nástroj je príčinou i zarastených chĺpkov.

Nesprávna dĺžka chĺpkov

Tu záleží, aký spôsob odstraňovania ochlpenia zvolíte. Ak sa holíte prvýkrát a chcete na to ísť so žiletkou, chĺpky si pred holením skráťte nožnicami. Ale opatrne! Pre depiláciu voskom či strojčekom je vhodnejší naopak dlhší porast. No najmä na to všetko si doprajte dostatok času, aby ste sa neporanili a nezaniesli do rany infekciu.

Po holení intímnych partií je dôležité venovať primeranú starostlivosť pokožke, aby sme predišli podráždeniu a nepríjemnostiam. Starostlivosť o pokožku po holení je rovnako dôležitá ako samotné holenie. Dôkladná hydratácia, vyhýbanie sa dráždivým faktorom a čistota sú kľúčové pre zachovanie hladkej a zdravej pokožky v tejto citlivej oblasti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom