Na akej strane spíte? Nesprávna poloha počas spánku môže byť nebezpečná pre vaše zdravie!

Na akej strane spíte? Nesprávna poloha počas spánku môže byť nebezpečná pre vaše zdravie!
Na akej strane spíte? Nesprávna poloha počas spánku môže byť nebezpečná pre vaše zdravie! fithacker.ru

Vedeli ste, že správna poloha počas spánku môže zlepšiť vaše zdravie a urobiť váš život kvalitnejším? Tu je niekoľko dôležitých tipov.

Patríte k tým, ktorí ignorujú polohu počas spánku? Mnohí z nás však netušia, ako tento fakt môže vplývať na naše zdravie. Konkrétne na náš krvný tlak, bolesti chrbta, hlavy či iné zdravotné komplikácie, o ktorých sme vôbec netušili, že môžu mať súvis z polohou tela počas odpočinku. Preto je veľmi dôležitá.

Podelíme sa s vami o niekoľko dôležitých tipov o lepšej pozícii počas spánku, aby ste boli zdravší  a zlepšili kvalitu svojho života.

1, Bolesť v dolnej časti chrbta

Ak trpíte takýmto druhom bolesti, spite na chrbte, položte pod kolená vankúš a pod dolnú časť chrbtice uterák. Samozrejme, je potrebné použiť pod hlavu vankúš. Tým sa zníži tlak na spodnú časť chrbta a poskytne sa potrebná podpora.

Dor_lombar_0.jpg

2. Bolesť chrbtice

Ak sa chcete vyhnúť bolesti chrbtice a radi spíte naboku, mierne pokrčte nohy a medzi kolená vložte vankúš tak, aby stehno bolo zarovnané so spodnou časťou chrbta.  A hlava, opierajúca sa o vankúš, by mala byť na úrovni s chrbticou.

Bolesť chrbtice
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-holding-two-hands-on-back-back-pain-at/872120302/popup?sq=sickness%20of%20the%20spine/f=CPIHVX/p=3/s=DynamicRank

3. Bolesť v ramene

Ľahnite si nabok na stranu, na ktorej nemáte boľavé rameno. Ohnite ruky i kolená. Medzi lakte položte jeden vankúš a  medzi kolená  druhý.

Dor_no_ombro_ _dormir_0.jpg
https://budetezdorovy.ru/wp-content/uploads/2017/11/dor_no_ombro_-_dormir_0.jpg

4. Časté zápaly prínosových dutín

Ak máte ťažkosti s dýchaním, môže to súvisieť s polohou počas spánku. V takom prípade by ste mali spať  na chrbte a podopierať hlavu a ramená s vankúšmi. To vedie k tomu, že hlien ľahko prechádza cez chrbát hrdla.

Nos, dieťa, tvár

5. Bolesti hlavy

Nesprávna poloha samozrejme spôsobuje aj bolesti hlavy, pretože sú vaše svaly a nervy napäté i počas odpočinku. Väčšinou k nej dochádza, ak často spávate na bruchu a máte pod hlavou vysoký vankúš.  Ak sa chcete tejto komplikácii vyhnúť, spite na chrbte, umiestnite pod hlavu tenší vankúš a uterák okolo oboch strán vašej hlavy.

Bolesť hlavy, choroba,
Bolieva vás ráno hlava? Tu je 8 vecí, ktoré sa vám telo snaží povedať www.thinkstockphotos.com

6. Menštruačné kŕče

Aj tento problém sa dá zmierniť správnou polohou počas noci. Ľahnite si na chrbát a položte si pod kolená vankúš, aby ste uvoľnili tlak z brucha a chrbtice. Ak chcete, položte pred spaním na brucho horúcu vodnú fľašu s teplou vodou, znižuje to bolesť.

Colica_menstrual_0.jpg
https://budetezdorovy.ru/wp-content/uploads/2017/11/colica_menstrual_0.jpg

7. Vysoký krvný tlak

Existuje spojenie medzi spánkom a hypertenziou. Najlepšia spánková pozícia, ak máte vysoký krvný tlak, je bruchom nadol. Je to preto, že krvný tlak je výrazne znížený, keď stlačíme žalúdok.

Japonská štúdia o vplyve pozície počas spánku ukázala, že krvný tlak výrazne klesá pri polohe na bruchu v porovnaní s pozíciou na chrbte. Avšak trvalý spánok na bruchu môže viesť k bolestiam  hlavy, krku a chrbta. Preto odborníci odporúčajú striedať so spánkom na pravej strane. I táto pozícia môže pomôcť znížiť krvný tlak,  pretože zmierňuje tlak na srdce.

Vysoký krvný tlak, tlakomer

8. Pálenie záhy

Ak máte gastroezofageálny reflux, dyspepsiu (zlé trávenie a nafukovanie) alebo pálenie záhy, spánok na ľavej strane môže pomôcť zmierniť komplikácie.

Pálenie záhy, reflux, bolesť v krku
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-acid-reflux/639724672/popup?sq=heartburn/f=CPIHVX/s=DynamicRank

9. Problémy s trávením

Ležte na ľavej strane a položte medzi nohy vankúš. To bude mať pozitívny vplyv na váš tráviaci systém. Odporúčame tiež, aby ste nejedli aspoň dve hodiny pred spaním – to zabraňuje žalúdočným ťažkostiam.

Bolesť, menštruácia, krvácanie
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-stomach-pain-on-bed-top-view/640261172/popup?sq=menstruation/f=CPIHVX/s=DynamicRank

10. Bolesti krku

Bez ohľadu na polohu počas spánku je dôležitá podpora krku. Položte malý uterák na vankúš a podoprite krk. Uterák by mal zodpovedať priamej polohe krku vzhľadom na chrbát.

Dor_no_pescoco_1.jpg
https://budetezdorovy.ru/wp-content/uploads/2017/11/dor_no_pescoco_1.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom