Muž zachránil svoju manželku pri útoku žraloka bieleho

žralok

Pre Marka Rapleyho a Chantelle Doyleová z Austrálie to mal byť deň ako každý iný. Manželia sa rozhodli, že si pôjdu zasurfovať do Port Macquarine, ktorý leží severne od hlavného mesta Sydney. Zamierili teda do vôd, ktoré dobre poznali. Netušili však, čo ich čaká za nemilé prekvapenie. Mladú ženu náhle uhryzol do nohy veľký biely žralok. Mark nepanikáril a snažil sa svoju manželku zachrániť.

Neodbytný žralok a boj o život Chantelle

Keď sa Chantelle ocitla v ohrození života, jej manžel neváhal a pustil sa do boja s nebezpečným veľkým žralokom. Snažil sa do neho udrieť natoľko silno, aby nohu jeho ženy pustil a odplával. Avšak boj sa zdal sprvu dosť márny a tiež fyzicky vysiľujúci. Podľa slov Marka mal žralok kožu a telo tvrdé, ako tehlová stena. Muž ale neustával v úderoch a kopoch, aby zviera odohnal. Keď mu sily pomaly ubúdali, žralok konečne končatinu jeho ženy pustil a odplával preč. Mark  sa tak manželkou ponáhľal na breh a privolal ihneď záchrannú službu. Jeho žena bola vážne poranená a lekári jej nakoniec museli nohu operovať. Nevedelo sa, či o ňu nepríde.

Dlhá operácia nohy a šťastný koniec

Príbeh Chantelle a Marka zverejnila austrálska spravodajská stanica Channel 9. Muž pri reportáži vypovedal, že boj s trojmetrovým žralokom bol veľmi urputný a náročný, ale oplatilo sa. Konal inštinktívne, ako by to urobil každý. Zachránil tak nielen svoju partnerku, ale aj matku spoločného dieťaťa. Chantelle bola po operácii stabilizovaná a lekárom sa našťastie podarilo jej nohu zachrániť.

Teraz sa teda zotavuje a je vďačná za tak obetavého a milujúceho manžela, ako je Mark. Tento prípad ale nie je jediný z oblasti. Žralok  tam napadol pri rybárčení malého desaťročného chlapca, tomu nakoniec zachránil život jeho otec. Záver celého incidentu bol ale smutný. Otec dieťaťa sa bohužiaľ utopil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom