Tajomstvo jemnej pokožky: Urobte si vlastný mliečny kúpeľ

Mliecny kupel mlieko cmar
Foto: ilustračné, GettyImages

Mliečne kúpele sú skvelým spôsobom, ako dosiahnuť jemnú a hebkú pokožku. Cmar a mlieko majú výnimočné účinky na zjemnenie a regeneráciu pokožky. Pripravte si tieto kúpele správne a užívajte si ich blahodarné účinky.

Ak hľadáte prírodný spôsob, ako si dopriať jemnú a hebkú pokožku, mliečne kúpele môžu byť vašou tajnou zbraňou. Od pradávnych čias sa mlieko považuje za symbol krásy a starostlivosti o pokožku.

Mlieko, najmä však cmar, sa pridávajú do vody a výborne pôsobia ako kúpeľ na zjemnenie pokožky. Hebká a jemná pokožka sa docieliť aj prostredníctvom mliečnych kúpeľov. Pri nich však nikdy nepoužívame mydlo, pretože znehodnocuje účinok mlieka.

Kúpeľ s cmarom

3 litre cmaru nalejeme do vane naplnenej horúcou vodou. Kúpeľ zjemňuje pleť a podporuje regeneráciu pokožky. Pri veľmi suchej pokožke si môžeme pred kúpeľom naolejovať telo, zvlášť lakte a kĺby na nohách, a až potom sa okúpať. Olej a cmar spolu s horúcou vodou sú výborné prostriedky na ošetrenie suchej pokožky.

Tajomstvo ozdravujúcich liečivých kúpeľov

Kúpeľ z mlieka a medu

Na jednu vaňu vody potrebujeme 1 liter mlieka a 1 dl včelieho medu. Mlieko zohrejeme a rozpustíme v ňom med. Tekutinu nalejeme do vane naplnenej vodou. Pri suchej pokožke môžeme dávky ešte zvýšiť. Med sa v teplom mlieku a vo vode úplne rozpustí a stráca tak lepkavosť. Vplyvom kúpeľa je koža jemná a hebká.

Kúpeľ zo sušeného mlieka

Ak nemáme doma čerstvé mlieko, zarobíme si 2 litre mlieka z prášku a vlejeme ho do vane naplnenej vodou. Pripravíme si takto osviežujúci kúpeľ vhodný na všeobecnú starostlivosť o pokožku.

Aj keď mliečne kúpele majú mnoho výhod pre pokožku, pamätajte na svoju bezpečnosť. Nenapúšťajte príliš horúcu vodu a dbajte na to, aby ste sa necítili nepohodlne. Po kúpeli sa nezabudnite dobre osušiť a hydratovať pokožku vhodným krémom. Mliečne kúpele sú nielen o starostlivosti o pokožku, ale aj o relaxácii a oddychu. Doprajte si tento starodávny spôsob starostlivosti o vašu pokožku a užívajte si pocit hladkosti a jemnosti, aký vám poskytne mliečny kúpeľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom