Máte akné? Stačí si stravu spestriť o pár potravín

Akné, beauty, tvár, problematická pleť,
Máte akné? Stačí si stravu spestriť o pár potravín Thinkstock

Myslíte si, že vám pomôže kožná, ak vás neustále trápi akné? Nie je to o veku, ale o prejave vášho vnútra.

Patríte k tým ženám, ktoré trpia citlivosťou pleti s tendenciou k tvorbe akné, uhrov a pleť je nečistá a mastná? Čistenie a hydratácia pleti je dôležitá, ale začnite tým, čo jete.

Radi si v slabej chvíli ulomíte z čokolády, doprajete si chutný hamburger, neodoláte sladkej kole? Občas sa odmeniť dobrotou je úplne v poriadku, ale mali by ste si zvážiť, čoho je vo vašom jedálničku najviac. Takúto stravu treba výdatne vyvažovať veľkým množstvom zeleniny a ovocia.

Zelenina a ovocie

Mimoriadne účinná zelenina na pokožku a hlavne na regeneráciu a doplnenie minerálov, ktoré telo potrebuje je zelenina všetkého druhu v zelenej farbe, najmä listová zelenina.

Cesnak má antibakteriálne účinky a vysoký obsah vitamínov A, B a C. Pokiaľ si cesnakom potriete postihnuté miesto, je to zaručená hojivá zbraň. Vnútorné použitie má však ďaleko vyššie účinky.

Vedeli ste, že melón okrem toho, že fantasticky chutí aj bojuje proti akné?

Melón obsahuje vysoký podiel vody, vitamínu A,B,C a enzýmov. Napomáha k hydratácii pokožky a podpore prirodzeného a zdravého filmu pokožky.

Banán obsahuje okrem vitamínov A,B,C a E aj horčík, draslík a vlákninu. Má protizápalové účinky, zabraňuje tvorbe vyrážok a odmastňuje pleť.

Citrón je úžasný prírodný čistič a detoxikant. Platí to aj o pleti. Použiť ho môžete formou masky, ale aj vnútorné použitie má svoje opodstatnenie. Vďaka vysokému množstvu vitamínu C a kyseliny listovej urýchľuje hojenie akné a ovplyvňuje aj jazvičky.

Priaznivo na pleť pôsobí aj zelený čaj, brazílske orechy, tekvicové, ľanové a sezamové semienka, cícer, šošovica, voda, pohánka, ovos, obyčajný biely jogurt, červené, žlté a oranžové ovocie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom