Krémy proti vráskam vymeňte za vitamíny a antioxidanty. Účinok bude rovnaký

vrásky

Pozrite sa na fľaštičku od krému proti vráskam. Ako súčasť jej obsahu určite nájdete vitamíny, antioxidanty a mastné kyseliny. S pravdepodobnosťou viac ako 99% bude krém obsahovať kyselinu hyaluronovú a kolagén. Tieto doplnky si môžete kúpiť v ľubovoľnej lekárni. Sú  lacnejšie ako krém proti vráskam. V tomto článku nájdete užitočné informácie o veciach, ktoré vaša koža potrebuje, aby bola hladká a odolná.

Krémy nie sú jediným riešením

Zoznam, ktorý sme pre vás dnes zostavili, obsahuje doplnky, ktoré sa postarajú o vašu pokožku a ochráni ju pred UV žiarením, chladom a vetrom, rovnako ako obnoví jej vyváženie a zvýšia syntézu kolagénu a kyseliny hyalurónovej.

Čo robiť, aby ste zabránili vzniku vrások?

Ak chcete udržať pokožku mladú čo najdlhšie, musíte:

  • Vybudovať ochrannú bariéru kože. Čím slabšia je bariéra, tým väčšiu vlhkosť vaša koža pravdepodobne stratí. Stáva sa suchá, tenká a bledá, ľahko sa spáli na slnku a obnovuje sa pomalšie.
  • Zrýchliť obnovu pokožky. Vyrovnajte kolagén, elastín, nedostatok hyaluronátu. Starnutie pokožky produkuje menej týchto komponentov, a tak potrebujete zvýšiť ich produkciu.
  • Pridať antioxidanty. Chráni pred voľnými radikálmi, ktoré na pohľad zvyšujú vek pleti, a zabraňujú deštrukcii kolagénu – hlavnému stavebnému materiálu pokožky.

Vaša pleť potrebuje všetko. Ak kladiete veľký dôraz na kolagén, nechránená koža bude ukladať škodlivé látky a starnúť rýchlejšie. Ak pridáte len antioxidanty, pokožka bude chránená pred mikróbmi a slnečným svetlom, ale vrásky len tak nezmiznú. Krémy, séra, injekcie a tekutiny nie sú kľúčom k mladej a krásnej pleti. Kozmetické značky vyrábajú masky používajúce kyselinu hyalurónovú, pridávajú kolagén do krémov a ponúkajú injekcie vitamínov. Okrem účinných látok je však každý produkt plný aj ostatných zložiek. Kupovaním krémov nedostávate dostatok komponentov, ktoré môžu omladiť pokožku. Vitamíny a doplnky v tobolkách sú dobrou alternatívou, ktoré stoja 5 až 10 krát lacnejšie.

Vytvorenie obrannej bariéry pokožky

Vitamín E (kapsule)

Vitamín E je veľmi silný antioxidant. Synergie vitamínu E a vitamínu C zabraňuje spáleninám a chráni pokožku pred voľnými radikálmi, oxidačným stresom a starnutím.

Príjem

1 kapsula vitamínu E denne. Odporúčaná norma – 15 mg účinnej látky.

Gél s ferulovou  kyselinou

Ak pridáte kyselinu ferulovú k vitamínu E a vitamínu C, ochrana pokožky pred slnkom sa zvýši najmenej 4-8krát. Kyselina ferulová zvlhčuje a vyhladzuje pokožku, zvyšuje tvorbu mikrocyklu, kolagénu a elastínu. Vedci zistili, že najlepšie využitie kyseliny ferulovej je vo forme gélu. Gél sa ľahko vstrebáva kožou, a zvyšuje tak jej ochrannú bariéru.

Príjem

Aplikujte 2-3 krát týždenne, vyhnite sa pokožke pod očami. Pred aplikáciou gélu na tvár skontrolujte, či je aj na rukách.

Vitamín A (kapsule)

Vitamín A zvyšuje tvorbu kolagénu a podporuje imunitu pokožky. Podľa vedcov je retinol rovnako dobrý ako opaľovací krém.

Príjem

700 mcg / deň vitamínu A (nie viac ako 3000 mcg.)

Naštartujte proces omladenia

Kolagén je vláknitý proteín, bez ktorého naša koža nemôže žiť. Množstvo kolagénu vo vašom tele klesá s vekom a jeho nedostatok by mal byť obnovený. Vedci zistili, že príjem kolagénových doplnkov zlepšuje stav pokožky počas  8 týždňov, znižuje  drsnosť  a stratu vlhkosti a zlepšuje  elasticitu.

Príjem

Kapsule 2,5 g denne

Kyselina hyalurónová

Keď klesá množstvo kyseliny hyalurónovej, koža sa stáva suchá, dehydratovaná a neelastická. Japonskí vedci vykonali štúdiu tým, že vytvorili dve skupiny ľudí, z ktorých prvá dostala placebom pilulku a druhá bola opatrená 120 mg kapsulami kyseliny hyalurónovej denne. Po 12 týždňoch zistili ľudia z druhej skupiny, že ich vrásky sú menej viditeľné.

Príjem

120 mg v jednej kapsule denne.

Cupuacu olej

Sa ľahko vstrebáva kožou a udržuje vlhkosť oveľa dlhšie než akýkoľvek iný typ oleja. Cupuacu obsahuje silné antioxidanty a mastné kyseliny, ktoré omladzujú pokožku a udržujú ju mladú. Olej udržuje o 30% viac vlhkosti ako lanolín používaný v kórejskej a japonskej kozmetike.

Príjem

Používajte miesto bežného nočného krému, alebo ako masku. Aplikujte ho na koži a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom odstráňte prebytok oleja.

Pridajte antioxidanty

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Rýchlo obnovuje pokožku po spálení od slnka a vetra. Ako starneme, je ťažké kožu obnoviť. Vitamín C môže vyriešiť tento problém.

Použitie

75 mg v jednej kapsule denne pre ženy, 90 mg v jednej kapsule denne pre mužov.

Vitamín N (kyselina lipoová) pomáha neutralizovať účinky voľných radikálov. Spolupracuje s ďalšími antioxidantmi, ako je vitamín C a vitamín E, a zvyšuje ich protistarnúci efekt. Tiež znižuje zápaly a pomáha pri rekonštrukcii kolagénu.

Použitie

20 až 50 mg v kapsuli kyseliny lipoovej denne.

Koenzým Q 10

Vedci zistili, že koenzým výrazne znižuje vzhľad vrások a vyhladzuje mikroreliéf pokožky, zabraňuje strate elasticity a zjemňuje pokožku. Hoci neochráni pred slnkom a nemá nič spoločné s hydratáciou, koenzým je ideálny mimo sezónu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom