Krása skrytá v prírode: Masky pre citlivú a starnúcu pleť

Pleť, maska, beauty, tvár, žena, krása, pokožka
Krása skrytá v prírode: Masky pre citlivú a starnúcu pleť shutterstock.com

Máme pre vás skvelé recepty, ako si doma pripraviť masky a zábaly pre krásnu pleť.

Pleť si pripravte na nanášanie masky či zábalu, o tom sme hovorili tu: Ako si pripraviť masku alebo zábal a môžete vyskúšať ďalšie nasledujúce recepty.

Zábal z kvetou arniky

Do dvoch polievkových lyžíc teplého arnikového oleja zamiešame žĺtok a pridáme jednu kávovú lyžičku citrónovej šťavy.

Arnikový olej získame nasledovne:

5 g sušených kvetov arniky vylúhujeme v 100 g slnečnicového alebo olivového oleja 2 týždne v tmavej fľaši a získaný olej scedíme.

Maska z droždia

Malé balenie droždia rozdrobíme a zmiešame s lyžicou rastlinného oleja, prípadne mlieka. Vzniknutú zmes vymiešame na jemnú kašu, nanesieme na tvár a krk. Necháme pôsobiť 20 minút. Maska je vhodná aj pre starnúcu a ochabnutú pokožku.

Prípravok z ľanového semena

2 lyžice rozomletého ľanového semena zmiešame s 250 g vody a necháme odstáť. Získame kašu, ktorou si jemne vydrhneme pokožku. Po pravidelnom používaní sa pleť dobre prekrví a vyčistí.

Maska z ľubovníkového oleja

2 polievkové lyžice ľubovníkového oleja nakvapkáme do 1 žĺtka, pridáme 1 a ½ kávovej lyžičky citrónovej šťavy a najemno rozmiešame. Masu použijeme ako zábal, ktorého pravidelné používanie uchováva elastickú pokožku.

Ľubovníkový olej:

Čerstvé kvety a listy ľubovníka dáme do fľaše so širokým hrdlom a nalejeme na ne toľko oleja (olivového či slnečnicového), aby boli zakryté. Uzavretú fľašu necháme stáť pri izbovej teplote dva týždne. Občas ju pretrasieme. Potom olej scedíme, rastliny dobre vytlačíme a olej uschováme v tmavej fľaši. Ľubovníkový olej má krásnu červenú farbu a je vhodný do domácej lekárne, pretože ho možno použiť na ošetrovanie drobných popálenín, omrzlín, krvných podliatin a pod..

Maska z medu so žĺtkom a olejom

Pri použití medu ako pleťovej masky treba postupovať opatrne, pretože niektorí ľudia s precitlivenou pokožkou neznášajú med. Jednu lyžičku rastlinného oleja rozotrieme s 1 žĺtkom a 1 lyžicou medu na jemnú pastu , ktorú si nanesieme na tvár a na krk. Necháme zaschnúť. Maska má pôsobiť 15-20 minút. Kto neznáša med, môže masku pokojne použiť aj bez medu.

Zábal z olivového alebo iného rastlinného oleja

Vatu namočíme do mierne zohriateho oleja a obložíme si ňou celú tvár. Namiesto vaty môžeme použiť i gázu v jednej alebo aj dvoch vrstvách. Zábal necháme pôsobiť 30 minút.

Pozrite si masky na tvár v týchto e-shopoch:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom