Je váš vzťah šťastný? Posvieťte si na to, ako spíte!

Je váš vzťah šťastný? Posvieťte si na to, ako spíte!
Je váš vzťah šťastný? Posvieťte si na to, ako spíte! thinkstockphotos

Zatiaľ čo sexom trávime len pár hodín mesačne, spíme až tretinu dňa. V spánku sa nedá nič predstierať. Zistite teda, ako je na tom váš vzťah.

Spávate s partnerom v objatí alebo každý na svojej strane? Výskumy dokazujú, že partneri, ktorí sa počas spánku vzájomne dotýkajú majú šťastnejší život ako tí, ktorí nemajú priamy fyzický kontakt.

Dôležitá je vzdialenosť

Spánok vám dokáže veľa napovedať o tom, aký je v skutočnosti váš vzťah. Ľudia vo fungujúcom vzťahu majú automaticky potrebu byť pri sebe čo najbližšie a vzájomne sa dotýkať telami. Partneri, ktorí sú v noci od seba vo vzdialenosti väčšej ako 76 cm, majú údajne menej kvalitný a harmonický vzťah.

Podľa najnovších výskumov však nezohráva dôležitú úlohu len samotná vzdialenosť, ale aj dotyky, ktoré svojmu partnerovi počas spánku dávate. Parteri, ktorí sú k sebe počas spánku otočení chrbtom, majú vraj 91% šancu na úspešnosť vzťahu.

Prečítajte si aj: 22 vecí, ktoré vám o sexe nikto nepovie

Rovnako pozitívne bývajú na tom aj páry, ktoré spia tvárami otočení na tú istú stranu. Podstatne horšie sú na tom ľudia, ktorí spia otočení tvárami k sebe. Ich šanca na šťastné spolužitie je oveľa nižšia a to len 55 %.

Takto vraj spávajú len ľudia, ktorí majú nízku sebadôveru a majú podvedomú potrebu kontrolovať svojho partnera. O postavení partnerov vo vzťahu zase hovorí fakt, že sa jeden z nich v posteli príliš rozťahuje, zatiaľ čo druhý spí na jej kraji.

Spánok a vaša povaha

Poloha spiaceho hovorí aj o tom, akými povahovými črtami disponujete. Človek, ktorý preferuje spánok na chrbte s rukami a nohami rozhodenými do strán, je rád v centre pozornosti. Ľudia so zmyslom pre detail a prehnaní pedanti spávajú na bruchu a kreatívni ľudia spia na ľavej strane. Poloha v klbku prezrádza, že je človek nerozhodný vo svojich konaniach a bojí sa riskovať.

Spávať nahý sa vypláca

Výskumy ďalej prezradili, že ľudia, ktorí spávajú nahí, sú zdravší a šťastnejší. Pozitívny vplyv to má nielen na váš partnerský vzťah, pretože sa v ľuďoch spustí množstvo chemických procesov, ale zároveň tým prejavujete svojmu partnerovi absolútnu dôveru.

Väčšina mužov potvrdila, že pyžamo na nich pôsobí asexuálne a odrádza ich od sexuálnych radovánok. Naproti tomu nahota v nich povzbudzuje vášeň a chuť na milovanie sa. Zároveň sa takýto ľudia cítia viac oddýchnutí a v lepšej kondícii.

Ďalšou pozitívnou správou je, že naháči vraj starnú pomalšie. V spánku sa totiž uvoľňuje melatonín, hormón, ktorý zabraňuje starnutiu a teplo v izbe spolu s hrubým pyžamom tento proces obmedzujú, v dôsledku čoho rýchlejšie starneme.

Najdôležitejšie však je, že keď vedľa seba ležia dvaja nahí partneri, uvoľňuje sa im z tela hormón lásky- oxytocín, ktorý znásobuje chuť na sex.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom