Je po prvom sexe, čo teraz? Prvý sex neznamená vstup do vážneho vzťahu

ako zbaliť muža
GettyImages

Nazdávate sa, že po prvej úžasnej noci ho máte už istého? Pozor však! Prezradíme vám, ako to vidí silnejšie pohlavie.

Nemálo žien verí, že keď dodržia pravidlo sexu pri piatom rande alebo vydržia mesiac, majú už svojho vyvoleného istého a môžu chystať svadbu. Ale omyl! Ešte počkajte s nakupovaním detských vecičiek a rovnakých tričiek pre vás a vášho drahého, pretože po prvom milovaní nemáte zlé skóre, ale ste tak na polovičnej ceste k vážnemu vzťahu. Prečo? Muži to totiž vidia inak ako my ženy.

Čo muž očakáva hneď po sexe?

Chlap už vie, že sa ženy po milovaní túžia rozprávať. Keďže si nie je istý, či by to zvládol, radšej sa stiahne. Nazdáva sa, že od neho budete požadovať veľkolepý pripravený preslov a do toho sa mu samozrejme nechce. Prekvapte ho a správajte sa tak, ako by ste od neho nečakali vôbec nič. Nepreháňajte to s výlevmi citov, ani ho o ne neukracujte. Jednoducho sa správajte úplne normálne.

Prečo sa muž uzatvára do seba?

Silnejšie pohlavie robí, čo môže, aby záväzky odložilo na neurčito. Zmenia zabehnutý systém stretávania sa s vami, len aby sa vyhli pravidelnosti. Prečo? Pretože pravidelnosť + stálosť = záväzok. Tak uvažujú muži. Začnú meniť pravidlá, volať nepravidelne a dohovárať schôdzky na poslednú chvíľu. Všetko svoje úsilie sústredia na budovanie dojmu, že nemajú čas a nie sú k dispozícii zakaždým, keď písknete.

Čo od vás očakáva?

Muž očakáva, že mu budete k dispozícii kedykoľvek, keď on bude chcieť alebo potrebovať. Akonáhle naliehate po milovaní na neho, aby vás utvrdil v tom, že ste preň dôležitá, tak vás začne považovať za dotieravú.

Ako sa zachovať?

Urobte pravý opak, zaskočte ho nečakanou reakciou. Nezdvíhajte mu všetky telefonáty, keď zavolá, oznámte mu, že nemáte čas a požiadajte ho, nech zavolá neskôr. Nebuďte hneď v pohotovosti, keď vás na poslednú chvíľu zavolá na rande.

Čo si muž pomyslí?

Chlap pochopí, že sa bude musieť ešte snažiť, ak stojí o vzťah s vami. Pochopí, že s vami nemôže zametať, že máte svoj život a on si v ňom musí vydobyť miesto. Nie ste naliehajúca neistá, zúfalá žena.

Prečo tadiaľto vedie cesta k dlhodobej známosti?

Napadne ho: „Náš vzťah nepostupuje tak rýchlo, ako som sa nazdával.“ Prestane sa báť a vráti sa k svojmu predchádzajúcemu správaniu. Mužovo ego dostáva zásah: „Myslel som si, že by za mnou išla na kraj sveta. Čo sa to deje? Prečo ma neuháňa ako tie predtým?

Prečo to funguje? Pri výchove detí robíme to isté. Psychológovia odporúčajú, aby malé deti do jedného roku mali všetky výsadné práva a boli mali panovníci. Potom im postupne začíname odoberať moc, vydržíme obdobie vzdoru a pokračujeme s výchovou. S mužmi je to podobné. Správajte sa tak, aby po milovaní nemali pocit, že sú pre vás jediní na svete. Inak si rýchlo privlastnia rozhodovacie a vykonávacie právo a vy si ani neškrtnete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom