Iba 14-ročný Slovák Maxim Repák vyhral pretek v rámci šampionátu World Superbike

Maxim Repák

O veľký úspech sa postaral iba 14-ročný Maxim Repák, ktorý vyhral závod MSEU. Tu sú jeho dojmy z víťazstva. 

Tento víkend sa uskutočnili prvé preteky Yamaha R3 bLU cRU european cup na talianskom okruhu v Misáne v rámci šampionátu World Superbike. Európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU je nový šampionát pre jazdcov vo veku 12 až 20 rokov a je ideálnym prvým krokom pre mladých jazdcov na „Ceste k WorldSBK“. Na stupienok víťazov sa postavil iba 14-ročný Slovák, Maxim Repák.

Maxim Repák
Zdroj foto: https://www.instagram.com/p/CQBriXoJ5TC/

Ako si zvládol prvý tréning?

Prvý tréning som zvládol bez problémov a hneď po ňom už bola kvalifikácia. Našim cieľom bolo dostať sa do prvej rady na štartovacom gride, čo sa nám aj podarilo.

Maxim Repák
Foto: https://www.instagram.com/p/CQBriXoJ5TC/
Maxim Repák
Zdroj foto: https://www.instagram.com/p/CQBriXoJ5TC/

Aké boli tvoje pocity z pretekov?

Po odštartovaní prvého preteku som pochopil, aké to je ťažké bojovať v tzv. Stockovej triede. Bolo to pre mňa novinkou, že zrazu približne pätnásť jazdcov bojuje v jednej skupinke o víťazstvo. Toľko fyzických kontaktov a zmien pozícií som ešte v žiadnom preteku nezažil. V poslednom kole sme sa šiesti chceli zmestiť do jednej zákruty, ale samozrejme došlo k ťukancom. Pretek bol tak vyrovnaný, že do poslednej zákruty som nevedel, či budem prvý alebo desiaty. Nakoniec z toho bolo druhé miesto, s čím som bol veľmi spokojný.

Maxim Repák
Zdroj foto: https://www.instagram.com/p/CPQ3S9spzfj/

Ako prebiehal tvoj súboj o prvé miesto?

Do druhého závodu sme vylepšili so šéfom tímu Honzom Halbichom nastavenie tlmičov a venovali sme sa teórii možností zrýchlenia v jednotlivých úsekoch. Pretek som odštartoval z tretej pozície a stále som bojoval na čele závodu. Veľmi dobrý domáci jazdec Matteo Vanucci si vybudoval náskok, ale snažil som sa ho dobehnúť, avšak neustále som bojoval s ďalšími jazdcami, čo ma spomaľovalo. V predposlednom kole som sa odtrhol od skupinky asi desiatich jazdcov a vydal som sa na stíhaciu jazdu za Talianom. V poslednom kole a poslednom sektore sme bojovali o výhru a nakoniec som prešiel cieľovú čiaru ako prvý. Teším sa z úspešného víkendu a začínam intenzívnu prípravu na ďalšie preteky World Superbikes v anglickom Donington Parku.

Maxim Repák
Zdroj foto: https://www.instagram.com/p/CKJ7AtgJPmT/
Maxim Repák
Zdroj foto: https://www.instagram.com/p/CPgMrlZpZPV/

Ďakujem svojim fanúšikom za podporné slová počas celého pretekového víkendu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom