I. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Smútok, liečba, choroba, chrípka, prechladnutie, zdravie, ležať v post
Thinkstock

Zima ustupuje a zo všetkých strán počuť „všetci sú chorí, samá chrípka, zápal priedušiek“ alebo priaznivejší prístup „desať rád, ako si posilniť imunitu“. Aká je najčastejšia príčina chorôb a čo urobiť pre liečenie jej hlbšej príčiny a ustúpenie bolesti?

V živote je všetko neutrálne, pokiaľ tomu nedáme formu cez naše posúdenie veci – pozitívnym alebo negatívnym spôsobom. Aký spôsob uvažovania a posúdenia si automaticky vyberieme, závisí od našej výchovy, prostredia v ktorom sme vyrastali, vzdelania, a skúseností, ktoré máme za sebou.

Naše fyzické telo je výsledný prejav všetkých myšlienok a pocitov, s ktorými sme sa stotožnili a sme im ochotní uveriť, všetkých presvedčení podľa ktorých, často nevedome, žijeme – presvedčení o sebe, o druhých, o vzťahoch, o zdraví, o práci a o svete okolo nás.

Je vám niektoré tvrdenie povedomé?

Za nič nestojím, šťastie praje iba pripraveným, všetko si musím tvrdo zaslúžiť, to si nemôžem dovoliť, je to tak, všetko okolo ma o tom presviedča, musím to urobiť, pretože to všetci odo mňa očakávajú, ja za to nemôžem, je to moja vina, musím byť vždy prvý a dokonalý, všetci ma vždy iba využívajú, on mi neustále ubližuje, musím sa obetovať pre deti a rodinu, nepatrí sa to, nedá sa to, už som na to stará, nedokážem to, nemám čas, nič sa nikdy nezmení…

Život je na jednej strane jednoduchý, to čo dávame, dostávame späť, či sa nám to páči alebo nie, či tomu rozumieme alebo nerozumieme, či tomu veríme alebo neveríme, či to chceme alebo sa tomu bránime. Na druhej strane nie vždy však vieme o tom, čo sa odohráva v našej duši a čomu sme sa nechcene rozhodli uveriť a žiť podľa toho.

Čítajte aj: Úžasná moc prírodných kryštálov

Vtedy prichádza na rad bolesť alebo až mierna, či vážnejšia choroba. Rozsvieti sa v nás výstražná kontrolka, telo a duša povie dosť už nevládzem, všímaj si ma a urob s tým niečo. Akákoľvek bolesť je indikátor toho, že v danom mieste neprúdi energia a je v ňom aktívny negatívny vzorec myslenia. Predtým, než naplno vypukla na fyzickej úrovni, prišlo varovanie v podobe pocitov podráždenia, stresu, hnevu, kritiky, urazenia sa a podobne. Nevšimli sme si to, a tak máme napríklad chrípku. Samozrejme vonkajším spúšťačom je kolegyňa, ktorá prechodí chorobu a smrká na nás neustále v práci, aspoň máme na koho nadávať.
, samota, žiaľ, choroba, žena, bolesť, zdravie, sama
smútok Thinkstock

Telo vyšle bolesť, aby upriamilo našu pozornosť k najčastejšej príčine jej vzniku – k potlačeným emóciám, k nerovnováhe medzi dávaním a prijímaním, k nespracovanému strachu z minulosti, k ublíženiu na duši alebo tele, ktoré sme zažili alebo dobrovoľne zažívame zo strachu opustiť situáciu, k odporu k vlastnému telu, k strachu z budúcnosti.

Negatívne vzorce myslenia sa v nás hromadia aj roky. Už v detstve sme si vytvorili obraz o sebe a o svete, a rokmi sa stal iba otrepanou skúsenosťou. V našich bunkách je však zapísaný a čaká na svoj vonkajší spúšťač, aby sa mohol rozvinúť naplno a stal sa tak jednoduchou chrípkou alebo chronickou bolesťou, či vážnou chorobou.

K liečeniu bolesti potrebujeme utišujúce prostriedky, a či siahneme v prvom rade po tých prírodných alebo dáme na rady lekára, je na nás a na našom stave a jeho akútnej vážnosti.

K riešeniu príčiny bolesti a choroby však potrebujeme zistiť, čo sa deje v našej duši, kde strácame energiu, aké presvedčenie v sebe nesieme, komu sme neodpustili, ako sa neustále vraciame do minulosti a v prvom rade prekonať strach, že nás niečo bolí a je to nepríjemné a zlé.

Poďme sa pozrieť na bolesť a chorobu ako na cennú informáciu o našom vnútri a skúsme k nej mať zdravý prístup :

1. Uvedomte si, že bolesť a choroba je priama cesta do vášho vnútra k zablokovanej energii, k negatívnej myšlienke alebo strachu z minulosti, a zmiernite tak svoj fyzický strach z nej

2. Pokúste sa zamerať na miesto bolesti a opýtať sa samého seba, čo sa v skutočnosti deje? Kto alebo čo sa nachádza v tomto mieste? Čo mi táto bolesť chce povedať? Aký zážitok z minulosti sa v tejto chorobe nachádza? Nechajte prísť odpoveď.

3. Opakujte si pozitívne ladené tvrdenie: Som ochotná/ý zbaviť sa potreby bolesti a prijať z nej poučenie. Zaslúžim si uzdravenie. Cítim sa plná/ý sily.

4. Požite všetky vhodné voľne dostupné utišujúce prostriedky, aby ste si pomohli zo stavu ľutovania sa – vodu, mierny pohyb, svetlo a čerstvý vzduch, liečivé kamene, vhodné bylinky, meditáciu, vizualizáciu zdravia, komunikáciu s anjelmi, atď…

5. Nezanedbávajte lekársku pomoc a ak je to už nevyhnutné, absolvujte doporučené lekárske postupy

6. Smejte sa, smejte sa, smejte sa úplne na všetkom, čítajte vtipy, púšťajte si obľúbené videá alebo filmy, atď…

Ak vás prepadne strach, negatívne myšlienky a obavy, skúšajte uvedený postup znova. Zázraky sa môžu udiať iba ak si ich pripustíme a budeme ochotní zmeniť svoj vlastný prístup.

Nabudúce sa dozviete, čo konkrétne spôsobuje bolesť hlavy, ramien, krku, dutín, celého tela a plus budeme preberať závislosti.

Alexandra Bikárová
Alexandra Bikárová (prvá zľava) so zakladateľkou anjelskej terapie Doreen Virtue Archív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom