Mama Vodnár sa vymyká z bežnej predstavy o matkách. Napríklad ak zmiešate postavu dievčaťa od susedov, bláznivú rockovú fanúšičku s množstvom piercingov a priateľku z detstva, dostanete možno približnú predstavu matky zrodenej v znamení horoskopu Vodnár. Je to veľká individualistka, z ktorou sa nudiť nebudete. Milujúca a zároveň chladná, nemilosrdná a spontánna.  Na jednej strane býva veľmi zvedavá, pokroková a vie byť láskyplná, najmä pokiaľ sa dieťa správa podľa jej predstáv. Ale na druhej strane žena narodená v znamení Vodnár si nedokáže vytvoriť až také silné puto so svojim dieťaťom. Často je prekvapená samotným materstvom a citmi, ktoré v nej jej potomok prebudí. Radšej chce byť so svojim dieťaťom kamarátka ako matka. Môže sa stať, že mama Vodnár vnáša do života dieťaťa chaos, pretože jej pravidlá sa menia podľa jej nálady.

Pri týchto matkách môžu nastať dva extrémy. Buď sa ženy narodené v znamení Vodnára  stanú bezohľadnými matkami. Od svojich potomkov očakávajú podriadenie sa, snažia sa ich k sebe zväzovať do konca života. Teda ak má ich dieťa slabšiu povahu, najmä dcéra. Ak sa však vzbúri, konfliktom sa nedá vyhnúť.  Citové vydieranie im nie je cudzie. Synovia týchto matiek môžu byť k nim silne pripútaní a milovaná mamička sa pre nich stáva autoritou takmer do konca života.

Druhý extrém je, že dieťa vyrastá v absolútnej slobode. Jeho mama Vodnárka ho berie ako rovnocenného dospelého partnera a kladie dôraz na jeho logické myslenie. Snaží sa, aby dieťa bolo tým, čím chce byť a povzbudzuje ho k odvahe a samostatnosti.

Mama Vodnár zväčša nebýva obzvlášť pripravená venovať sa materstvu na plný úväzok a obetovať celý svoj svet dieťaťu. Ale to neznamená, že je zlou matkou. Svojmu potomkovi môže dať zdravý základ a vytvoriť harmonický domov. Inšpirovať ho byť lepším človekom,  ktorý dokáže všetko, na čo sa odhodlá aj vďaka jej podpore. No iba za podmienky, že bude aj ona šťastná. Ako to dosiahnuť? Ak ste pred tým, ako ste sa stali matkou, radi chodili na hudobné festivaly alebo ste športovali či stretávali sa s priateľmi, je dôležité, aby ste to robili aj po narodení dieťaťa. Pre matku narodenú v znamení Vodnára  býva mimoriadne dôležité, aby našla rovnováhu medzi plnením svojich povinností a uspokojovaním vlastných potrieb – a všetci budú šťastní.

Silné stránky osobnosti: optimizmus, férovosť , otvorenosť, originalita

Slabé stránky osobnosti: sklon k drámam, citovému vydieraniu a zbytočným scénam, odmeranosť, príliš lojálne názory vo výchove a časté zmeny  pravidiel

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom