Ľudia narodení v znamení Vodnár sú veľkí idealisti, vizionári nadovšetko milujúci slobodu. Bývajú aktívni pre verejné blaho a často by dali zo seba všetko, len aby zmiernili trápenie ostatných. Táto osoba však mnohokrát stráca kontrolu a potom povie alebo urobí veci, ktoré neskôr trpko oľutuje.

Vodnári majú talent vyhrávať každú hádku, ťažko ich o niečom presvedčiť. Vždy disponujú nepriestrelnými a logickými argumentmi. Títo myslitelia sú vynikajúci v podnikaní a finančníctve, keď sa na takéto veci odhodlajú, ale zvyčajne sú úspešnejší v prospech ostatných a zarábajú viac peňazí pre iných ľudí ako pre seba. Vodnári bažia po vedomostiach, sú racionálni, majú otvorenú myseľ a sú obdarení schopnosťou predvídať.

Keby ľudia narodení v tomto znamení dokázali prekonať svoju citlivosť a rozvinuli svoju vôľu, neexistuje pozícia, ktorú by neboli schopní dosiahnuť. Spravidla sú úspešní na pozíciách, kde cítia zodpovednosť za ostatných. Večný idealista Vodnár chce vidieť, že sú všetci šťastní a jeho ambíciou je robiť niečo dôležité a zmysluplné.

Ľudia narodení v tomto znamení obľubujú verejné zhromaždenia a potrebujú spoločnosť. Napriek tomu, že milujú divadlá a koncerty a sú radi, keď sa zhromažďujú davy ľudí, často sa cítia osamelí.

Ak sa títo ľudia narodia s peniazmi, málokedy ukážu, že ich vlastnia. Majú sklon nechať svoje príležitosti uniknúť, alebo ich realizovať až keď je príliš neskoro. Ak však Vodnári patria k menej majetným, sú nesmierne nespoľahliví, neúprimní a bez škrupúľ v získavaní toho, po čom túžia.

Ako milenci sú títo ľudia plní prekvapení. Jednoducho nemôžu byť šťastní, pokiaľ nerobia to, čo sa im páči. Bez ohľadu na to, ako Vodnári veľmi milujú, nikdy nie sú ochotní obetovať svoju nezávislosť, vždy však uprednostňujú čestnosť pred romantikou.

Najčastejšie zdravotné problémy Vodnárov

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu trpia zlou zrážanlivosťou krvi. Keďže často svoj mozog preťažujú a zle zvládajú stres, trpia nespavosťou a bolesťami hlavy alebo chrbtice. Objavujú sa u nich tiež časté poranenia hlavy, problémy s očami, ochorenia kĺbov a žíl.

Vodnár – silné a slabé stránky

Frivolný prístup k podnikaniu, neplnenie sľubov, ľahkovážnosť vo vzťahoch, nestálosť záľub sú hlavnými slabými stránkami Vodnára. Býva tiež príliš výstredný a málokedy veci dokáže dokončiť, lebo mu v tom bráni jeho neschopnosť koncentrovať sa na jednu vec dlhšie. Vodnár sa nechá ľahko rozptýliť a kvôli tomu mu uniká mnoho šancí.

Tento človek je často ovplyvniteľný prostredím, ktoré je intelektuálne nad ním nadriadené.  Vždy sa snaží o duchovný rast, ale zároveň sa oddáva svojim slabostiam, lebo im pre slabú vôľu nedokáže odolať. Vodnár tiež býva emocionálne chladný, keď sa od neho vyžaduje zodpovednosť a podriadenosť. Tvrdohlavo vzdoruje vykonať skutky, ktoré sa od neho očakávajú.

Ľudia narodení v tomto znamení nereagujú na kritiku, no na druhej  strane si radi všimnú chyby na ostatných.

Silnými stránkami Vodnára je jeho talent, vynaliezavosť, abstraktné myslenie a genialita. Logické myslenie však u neho nehľadajte. Človek narodený v tomto znamení hľadá spojovacie odkazy na celkový obraz sveta a vždy predbieha svoju dobu. Túžba zjednotiť rozmanitých ľudí vedie často k sklamaniu, ktoré Vodnár nedá najavo a pomaly sa z neho stáva úplný pesimista. V láske inklinuje k samostatnosti, potrebuje zmenu, neznáša nudné povinnosti a klišé. Láska k Vodnárovi je najvyšším prejavom priateľských pocitov. Je to výborný pedagóg, ktorý používa na výučbu detí pokrokové vyučovacie metódy.

Vhodné povolania pre znamenie Vodnár

Vďaka ich vynaliezavosti sú z nich skvelí inovátori, vynálezcovia, počítačoví experti, konštruktéri, montéri, elektrikári, technici. Vodnári tiež bývajú výborní kameramani, fotografi. Ženy Vodnárky vyhľadávajú zas netypické znamenia pre slabšie pohlavie, ako je napríklad policajtka,  taxikárka, stavbyvedúca a podobne.

Muž Vodnár

Muž narodený vo Vodnárovi je nepredvídateľný, nezávislý a impulzívny. Nie je naklonený k tomu, aby patril k jednej osobe. Na prvom mieste sú u neho jeho záujmy, kamaráti, koníčky a až potom partnerka. Na druhej strane je muž Vodnár ušľachtilý mysliteľ, ktorý je pripravený urobiť takmer všetko pre svojich blízkych a nič pre neznámych ľudí. Môže sa pokojne nazývať osamelým vlkom, ktorý miluje tráviť svoj voľný čas skôr sám so sebou ako s hlučnými priateľmi.

Ľudia v jeho okolí mnohokrát nadobudnú istotu, že je to mizantrop,  ale v skutočnosti býva Vodnár láskavý človek, ktorý len skrýva svoje skutočné pocity pred svetom. Muž narodený v tomto znamení je mäkký, oplývajúci duchovným bohatstvom, skutočný umelec, ktorý je pre laika ťažko pochopiteľný. Avšak určite nejde o slabocha. Skrýva sa v ňom skutočná odvaha, priamočiarosť a čestnosť, aké sa v dnešnom modernom svete len tak bežne nevidia.

Muž Vodnár má svoj vlastný súbor zákonov, ktorými sa riadi, tak sa potom nečudujte, že porušuje nejaké spoločenské normy či tradície. Jednoducho sa mu nezdali správne.

Známi muži narodení v znamení Vodnár

Wolfgang Amadeus Mozart, Anton Čechov,  Justin Timberlake, Boris Jeľcin, Cristiano Ronaldo, Ronald Reagan, Charles Dickens, Abraham Lincoln, Michael Jordan, John Travolta, Filip Tůma, Peter Sagan, Andrej Kiska, Milan Lasica, Jiří Lábus, Jan Werich, Ondřej Brzobohatý, Ashton Kutcher, Miroslav Donutil, Ondrej Kandráč

Žena Vodnár

Žena v tomto znamení býva úžasnou priateľkou pre svojho partnera a deti. Je nezávislá, nepredvídateľná osobnosť, ktorá potrebuje mať svoj pocit slobody, záujmy a známych oddelené od svojej rodiny. Žena Vodnára sa ľahko nadchne a nejakým čarovným spôsobom sa zaľúbi do všetkých naokolo. V spoločnosti sa nedá prehliadnuť, vyniká svojim šarmom, kreativitou a vtipom, aj keď sa o to nemusí snažiť. Intuitívne nájde prístup k absolútne každému mužovi, ale nemali by ste rátať s tým, že ak s vami žena Vodnár vedie živý rozhovor a flirtuje, je na polceste k vašej posteli. V skutočnosti jej v tomto okamihu budete hlboko ľahostajní a tento dialóg má iba zabiť nudu.

Žena narodená v znamení Vodnár sa dokonale prispôsobí akejkoľvek situácii a vyrieši všetky problémy vo svoj prospech. Ako to sama robí, je záhadou aj pre ňu samotnú. Výstrednosť vo všetkom je dôležitou črtou ženy Vodnára. Šialený účes, nepochopiteľný strih nohavíc a k tomu košeľa šialených farieb či výrazný mejkap. Nič neobvyklé pre nežné pohlavie narodené v tomto znamení zverokruhu. Chcete ju pochopiť? Zabudnite. Je ľahšie naučiť sa rozumieť reči zvierat ako porozumieť myšlienkovým sledom tejto ženy.

Žena Vodnár sa veľmi rada mení a šokuje ostatných. Dnes je z nej plachá a cudná kráska, zajtra – femme fatale, ktorá vás zrazí z nôh výbochom vášní. Práve tým láka do svojich sietí celé rady mužov. Mimochodom, zotrvanie na jednom mieste nie je súčasťou celoživotného sna ženy Vodnára. Pravidelne raz za šesť mesiacov mení krajinu, mesto alebo aspoň byt a vydáva sa za dobrodružstvami a novými známymi.

Známe ženy narodené v znamení Vodnár

Oprah Winfrey, Sima Martausová, Zuzana Norisová, Katka Koščová, Simona Krainová, Marta Sládečková, Jennifer Aniston, Shakira

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom