Mama narodená v znamení Škorpión je výnimočná. Je hravá a inšpirujúca, no zároveň prísna až desivá. Ak má výbornú náladu, jej deti ju milujú, ak sa naopak hnevá, všetko živé uteká od nej preč.  Nejde o to, že by ste patrili k tým matkám, ktoré si na dieťati dokážu vyliať všetku zlosť, ale na pochopenie mu bude stačiť jeden váš pohľad: Mama sa veľmi hnevá, treba poslúchať. Niekedy prehnane ochraňujete svoje dieťa, ale nikoho ani nenapadne spochybňovať vaše rodičovské zásady.

Život s mamou Škorpiónkou môže byť ako vyčerpávajúca šachová partia – ale víťazkou bude vždy kráľovná. Vaša taktika, schopnosť vypočítať najťažšie manévre a vaša intuícia z vás robia súpera (a rodiča), ktorý sa nikdy nemýli. Niekedy je pre vás ťažké vymeniť slobodu za šťastný rodinný život a potrebujete mať k tomu spoľahlivého partnera, ktorému môžete veriť. No keďže ide o veľmi silnú a priebojnú povahu, dokážete uspieť vo všetkom, do čoho sa pustíte. Rovnako aj do materstva.

Väčšina žien narodených v znamení zverokruhu Škorpión rýchlo zvládne úlohu matky – je to citlivé vodné znamenie, ktoré má silne vyvinutú empatiu a emocionálnu inteligenciu. A hoci sú Škorpióni často nedôverčiví a uzavretí pred okolitým svetom, lásku k vlastnému dieťaťu cítia hneď, ako ho prvýkrát uvidia. Mamy narodené v tomto znamení sa nezmierujú ťažšie so statusom matky, ale s tým, že ich dieťa je samostatný človek a určite príde chvíľa, keď ho budú musieť nechať ísť.

Mama Škorpión je pripravená urobiť všetko preto a prekonať i samu seba, len aby zabezpečila svojmu potomkovi skvelú stabilnú budúcnosť . Budete preto neúnavne pracovať a mnohokrát myslieť na to ešte pred príchodom detí. Napríklad si začnete šetriť peniaze na univerzitu ešte skôr, ako sa vám narodí dieťa, alebo investujete do domu, v ktorom budú vaše ratolesti raz bývať. Finančná nezávislosť je pre Škorpiónov veľmi dôležitá. Navyše máte veľmi vyvinutú intuíciu, takže svojmu vnútornému hlasu môžete pokojne dôverovať, málokedy robí chyby.

Mama Škorpión je individualistka, ktorá sa spolieha výlučne na seba a, úprimne povedané, málokedy počúva druhých. Všetko potrebuje mať pod kontrolou. S kým sa ich dieťa kamaráti, kde sú jeho obľúbené miesta a podobne. Robí to preto, lebo si dobre uvedomuje nebezpečenstvá života a chce pred nimi svoje dieťa za každú cenu ochrániť. Aj za cenu jeho osobnej slobody. Odvrátenou stránkou tejto ochranárskej výchovy je, že takéto deti sú stresované zvýšenou pozornosťou matiek a ak sú narodené v ohnivom znamení, môže dochádzať ku konfliktom.

Vášnivá a empatická mama Škorpión, ak najmä dokáže potlačiť potrebu kontrolovať svoje dieťa, vie byť skvelou mamou. Bude svojich potomkov podporovať a stáť pri nich, keď to budú potrebovať. Vďaka svojej intuícii presne vie, kedy nastane jej čas. Kedy si poradia bez nej, a kedy naopak to sami nezvládnu. Mama Škorpión nikdy neodmietne pomoc, ak ju jej najdrahší o ňu požiadajú.

Silné stránky osobnosti: sila, intuícia, silná vôľa, empatia

Slabé stránky osobnosti: paranoja, prehnaná kontrola, emocionálna nestabilita

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom